16-та поредна победа за Атланта; ЛеБрон с нов силен мач (ВИДЕО)

Пол Милсап отбеляза 20 точки, а Ал Хорфорд добави 19 за победата на Атланта над Минесота със 112:100 в среща от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. Така лидерът в Източната конференция Атланта записа 16-а поредна победа и продължава да подобрява клубния си рекорд.

Джеф Тийгю реализира 15 точки и направи 7 асистенции, а Хоукс печелят за 30-и път в последните си 32 мача. За Минесота най-полезни бяха Тадеъс Йънг с 26 точки и Мо Уилямс с 20 точки. Тимът е на последно място в Западната конференция след четвъртото си поредно поражение и 20 от 22 срещи.

Кливланд записа шеста поредна победа, след като се наложи над Оклахома Сити със 108:98 точки. ЛеБрон Джеймс отново беше най-полезен за своя тим с 34 точки. Джеймс вкара две тройки, за да даде аванс на Кливлънд 91:80, а 3:38 минути преди сирената точен от далечна дистанция беше и Кевин Лав. Кевин Лав добави "дабъл-дабъл" - 19 точки и 13 борби, Кайри Ървинг записа 21 точки, а Джей Ар Смит 14 за "кавалерите". За Оклахома Сити Кевин Дюрант завърши с 32 точки и 9 асистенции, а Ръсел Уестбрук добави 22 точки и 11 асистенции.

Маями победи Чикаго с 96:84 точки като гост в мач, който ще бъде запомнен с невероятната игра на Хасан Уайтсайд. Центърът записа личен рекорд от 12 чадъра, но и клубен рекорд в историята на Маями. Той добави към статистиката си 14 точки и 13 борби, за да завърши с "трипъл-дабъл". Дуейн Уейд наниза 26 точки, Крис Бош добави 20 точки, а завърналия се в Чикаго Луол Денг се отчете с 15 точки. За Чикаго Дерик Роуз реализира 19 точки, но пропусна всичките си шест опита от тройката, а Пау Гасол завърши с 13 точки и 17 борби.

Хюстън се наложи над Лос Анджелис Лейкърс с 99:87 точки след силен мач на Джеймс Хардън. Той реализира 37 точки за 35 минути, овладя 8 борби и подаде 5 асистенции. Карлос Буузър направи "дабъл-дабъл" - 18 точки и 11 борби. Коби Брайънт не беше в състава на домакините, а всеки момент се очаква да стане ясно дали ще претърпи операция на рамото.

Голдън Стейт победи Бостън със 114:111 точки, като Уориърс вече имат 20 поредни спечелени мача пред своя публика. Стеф Къри се отличи с 22 точки и 11 асистенции. Клей Томпсън завърши с 31 точки за победителите. Индиана се наложи над Орландо със 106:99 точки и сложи край на серията си от седем поредни загуби. Дейвид Уест вкара 20 точки, а резервата Дамян Рудес направи рекорд в кариерата си от 18 точки.

Блейк Грифин и Крис Пол записаха всеки по 23 точки победата на Лос Анджелис Клипърс над Финикс Сънс със 120:110 точки, посочва БТА.

В други срещи Ню Орлиънс спечели срещу Далас със 109:106 точки, а Вашингтон победи Денвър със 117:115 точки след продължение.