14-та загуба за Левски в Адриатическата лига

снимка: levskibasket.com

Българският шампион Левски допусна 14-а загуба в Адриатическата лига по баскетбол за мъжe. "Сините" отстъпиха като гост пред Мега Лекс (Сърбия) с 68:89 точки. Възпитаниците на Константин Папазов остават на последно място в класирането със само един успех от 15 мача от началото на сезона. Мега Лекс се изкачи на седмо място с 22 точки актив.

"Сините" заминаха за Сърбия само с девет играчи, след като заради финансовата криза бяха напуснати от Христо Захариев, Димитър Димитров и Станимир Маринов. След 12:11 в шестата минута домакините натрупаха преднина и след 10 минути водеха с 24:15. В 15-а минута сръбските баскетболисти имаха аванс от 37:20, но след това българите изиграха силни минути и на почивката изоставаха с 37:44.

В началото на второто полувреме след кош на Николай Върбанов и тройка на Павел Иванов "сините" се доближиха на две точки от съперника 42:44. В оставащите повече от пет минути на третата част Левски отбеляза 5 точки, а домакините 20 и записаха преднина от 70:52. В последната част те поведоха с 25 точки - 83:58, а след това срещата се доигра.

За победителите се отличиха Неманя Кръстич с 20 точки и Андрия Боич с 15 точки. За Левски най-полезни бяха Павел Иванов с 20 точки и Алекс Симеонов с 18 точки. 10 добави добави Павлин Иванов, а Николай Върбанов приключи с 9 точки и 15 борби.

В следващия си мач от надпреварата Левски е домакин на КК Задар (Хърватия) на 3-и януари от 18.00 часа, посочва БТА.