120 минути и ПСЖ детронира носителя на Купата

Най-силният френски отбор в момента Пари-Сент Жермен изигра много тежък двубой, но след 120 минути на своя "Парк Де Пренс" надигра с 2:1 Сент Етиен в мач за Купата на Лигата на Франция, елиминирайки рано-рано носителя на трофея от миналата година.

ПСЖ доминираше през цялата среща, но единствено Кавани успя да преодолее съпротивата на защитата, след като реализира в 25' след хубава комбинация. Въпреки по-доброто си представяне обаче възпитаниците на Лоран Блан допуснаха нелеп гол в 78' и Ердинч възстанови равенството.

Сент Етиен се прибра да брани равенството и по всички изглеждаше, че ще се гледат дузпи на "Парк Де Пренс". Не така обаче мислеше Единсон Кавани, който вкара за втори път в срещата 2 минути преди края на продълженията и детронира действащия шампион в турнира.

Интересното е, че този резултат - 2:1, беше повторен в още 3 двубоя от днешната програма. Марсилия, Бордо и Евиан Тонон Гаярд надиграха съответно Тулуза, Рен и Баситя, като единствено Бордо постигна победата си като гост.

По-рано днес и Лион успя да се класира за следващата фаза, побеждавайки трудно Реймс у дома с 3:1.