100 деца ще участват на регионалното първенство по тенис в София

снимка: usapa.org

Повече от 100 деца до 10-годишна възраст от 28 клуба ще участват в регионалното първенство по тенис на София, което ще се проведе на 16-ти и 17-ти май на кортовете на СК "ДЕМА" в Младост 1А, предаде БТА.

 

Състезанието на малчуганите е част от проявите посветени на деня на спорта - 17 май. Патрон на първенството, което се провежда с изключителната подкрепа на Българския спортен тотализатор е председателя на Държавната агенция за младежта и спорта Весела Лечева.

 

Организатори на проявата са СК "ДЕМА" и Българска федерация тенис. Откриването на регионалното първенство на София е на 16-ти май от 10.30 часа.