10-та поредна победа за Атланта в НБА (ВИДЕО)

ДеМар Керъл и Джеф Тийге вкараха по 22 точки за победата на Атланта над Бостън със 105:91. Това е десети пореден успех за Атланта и тимът е лидер в Източната конференция в Националната баскетболна асоциация.

Голдън Стейт постигна осма поредна победа след 104:89 над Маями. Стивън Къри се отличи със седем "тройки" за успеха на Уориърс. За Маями Крис Бош се отличи с 26 точки, но усилията му бяха недостатъчни за "горещите".

Шампионът Сан Антонио прекъсна победната серия на Шарлот след успех с 98:93. Ману Джинобили завърши с 27 точки, а Тим Дънкан добави 14 точки и 10 борби за Спърс. Шарлот имаше пет поредни победи, преди да срещне Сан Антонио.

Лос Анджелис Клипърс победи Портланд за втори път този сезон след успех със 100:84. Джамал Кроуфорд реализира 25 точки, включително ключова тройка 3:55 минути преди края, когато Клипърс навакса 6 точки пасив.

Дерик Роуз вкара рекордните си за сезона 32 точки за Чикаго, но това не бе достатъчно и "биковете" отстъпиха с 99:105 на Вашингтон, посочва БТА. Пол Пиърс се отличи за Вашигтон с 22 точки, а Джон Уол добави 21 точки, 10 от които в последната четвърт.

Детройт допусна едва втората си загуба в последните 11 мача след поражение с 94:105 от Ню Орлиънс. Антъни Дейвис бе най-полезен за победителите с 27 точки и 10 борби.

Денвър записа пета поредна победа след 114:107 над Далас. Тай Лоусън се отличи с 29 точки и 12 асистенции, а Кенет Фарийд добави 22 точки и 14 борби. Треньорът на Далас Рик Карлайл даде почивка на тримата си най-добри играчи след тежката победа след продължение срещу Сакраменто. Дирк Новицки, Тайсън Чандлър и Рейжон Рондо изгледаха мача отстрани и Маверикс допусна поражение.