10 от Валенсия удържаха равенство с Валядолид

Валенсия продължи с неубедителното предствяне в Примера дивисион, след като завърши наравно 1:1 като гости на новака Валядолид в сблъсък на два тима с идентичен точков актив до момента.

Отборите не успяха да се победят и останаха залепени в класирането с по 15 пункта, като домакините от днешния мач имат по-добра голова разлика и заемат по-предното 8-мо място.

Валенсия повече в 14-ата минута чрез попадението на левия бек Али Сисоко, който обаче се превърна и в антигерой за тима си, защото в 63-ата направи дузпа и беше директно изгонен.

От бялата точка Виктор Перес не сгреши и донесе равенството в полза на Валядолид.

Това бе и единственият картон в мача, който реферът Веласко Карбайо показа на някой от играчите, но той се оказа фатален за голмайстора Сисоко.

В оставащите минути на срещата Валядолид постоянно разиграваха около наказателното поле на противника, но не можаха да стигнат до пълен обрат.

Валенсия имаше добро положение в 93-ата минута, когато след разбъркване в пеналтерията на домакините Адил Рами получи шанс да стреля от воле от 10-ина метра, но топката рикошира в крак на бранител и не посети мрежата на Валядолид.

Така треньорът на „прилепите" Маурисио Пелегрино продължава да бъде на прицел от ръководството, защото резултатите на тима през този сезон са крайно незадоволителни за високите стандарти на Валенсия.