10 от Валенсия излъгаха Майорка на "Местая"

снимка: Guliver/Getty Images

Валенсия пооправи настроението си след загубата с 1:2 от ПСЖ през седмицата в Шампионска лига, като днес на "Местая" се наложи с 2:0 над слабака Майорка и се настани в подножието на топ 4 в класирането на Примера дивисион.

Победата обаче не дойде никак лесно, след като през целия мач Майорка натискаше по-здраво и имаше повече положения, но неспособността да бъдат реализирани не позволи на тима да гони поне точка в срещата.

"Прилепите" останаха в намален състав още в 28-ата минута, когато Тино Коща получи директен червен, а след това гостите започнаха масирани атаки по посока вратата на Алвеш. Освен това Бернат трябваше да бъде заменен от Руис още през първата част, а и Каналес трябваше да се появи след като Рами получи тежка контузия.

Именно Каналес обаче успя да асистира за първия гол на Валенсия в 60-ата минута, когато Рикардо Коща реализира с глава, и то при първия точен удар във вратата на Аоуате. В 81-ата минута пък Даниел Парехо изведе Солдадо на удобна позиция, като нападателят бе точен и бетонира успеха на Валенсия, въпреки че "прилепите" не стояха особено добре в намален състав.

Победата оставя тима от "Местая" на 5-о място, като възпитаниците на Валеверде са с 40 точки и изостават на 2 от 4-ото място, което в момента се заема от Малага.

От своя страна Майорка се намира в много тежко положение и се срина до 19-о място с едва 18 точки, като е на цели 6 от спасителната 17-а позиция, която се заема от Сарагоса.