10 от Фиорентина си тръгнаха с победа от Франция

Отборът на Фиорентина се наложи с 2:1 като гост на френския Гингам в мач от група К на втория по силя европейски клубен турнир - Лига Европа.

Двубоят започна по възможно най-добрия начин за гостите, които водеха с 2:0 след едва 13 минути игра.

Първо Марко Марин откри резултата в 6-ата минута, възползвайки се от чудесен извеждаш пас на Алберто Акуилани. Фиорентина нанесе втория си удар чрез Елхаджи Бабакар в 13’. Той засече топката отблизо след центриране на Хуан Варгас.

Италианците обаче останаха с човек по-малко на терена в 44’, когато Хосе Мария Басанта получи директен червен картон за нарушение срещу Силван Марво в наказателното поле, а Гинган получи правото да изпълни дупа. Зад топката застана Клаудио Бовуе и не сгреши, връщайки интригата в мача.

След почивката Гингам бе по-активният отбор, докато останалият с човек по-малко тим на Фиорентина предимно се отбраняваше и пазеше резултата.

Домакините дадоха всичко от себе си, за да стигнат поне до изравнителен гол, но нямаха късмет, а връх на пропуските им бе гредата на Самбу Атабаре.

В другия мач от групата гръцкият ПАОК се поздрави с успех с 2:0 при гостуването си на Динамо (Минск).

Преди последните мачове в групата лидер е Фиорентина с 13 точки, като италианците си гарантираха и първото място. Втори със 7 пункта е Гингам, следван от ПАОК с 5 и Динамо (Минск) с 2.