10 от Аталанта треснаха Рома във Вечния град

Рома се издъни по фрапантен наччин, след като загуби у дома от Аталанта с 1:2 в среща от 20-ия кръг на италианската Серия „А”.

Бергамаските изиграха много добро първо полувреме и поведоха с комфортна преднина след голове на Андреас Корнелиус (14) и Мартен де Роон (19). Секунди преди края на първата част обаче Де Роон бе изгонен за втори жълт картон и интригата се заверна с пълна сила.

След почивката "вълците” се хвърлиха в атака и намалиха чрез Един Джеко (56). В заключителните минути те се лутаха и не стигнаха до удобна ситуация за гол, с което разочароваха своите тифози.

Рома има само една спечелена точка в последните четири кръга и заема пета позиция с 39 точки, изоставайки на 12 от лидера Наполи. Аталанта записа трети пореден успех далеч от Бергамо и общо четвърти, за да се изкачи до седмото място с 30 точки.