10 години по-късно: Карагър и Малдини разговарят за Истанбул

снимка: Guliver/Getty Images

През годините сме станали свидетели на безброй красиви и изпълнение с драма мачове, но преди 10 години се изигра един, който завинаги ще остане в историята.

През 2005 година, във финала на Шампионска лига, един срещу друг се изправят отборите на Милан и Ливърпул. "Бианконерите" повеждат още в първата минута, а до края на полувремето резултатът набъбва до 3:0. След почивката обаче играчите на Рафаел Бенитес се връщат в играта с три гола в рамките на седем минути. До края на срещата и след изиграните продължения резултатът не се променя, а при дузпите триумфират мърсисайдци.

Двама футболисти от този невероятен мач се срещнаха 10 години по-късно, като анализаторът на "Скай Спортс" Джейми Карагър взе интервю от легендата на Милан Паоло Малдини.

По време на разговора, Малдини разказа също и за това колко е тъжен да гледа любимия си Милан във формата която се намира, нещо, което Карагър може да каже и за своя бивш тим Ливърпул.

"Всички знаем какво стана през втората част. Мисля, че бяхте "събудени" от феновете, които ви подкрепяха на стадиона. Те започнаха да пеят и не спираха. Обикновено в такива мачове привържениците са 50/50, но тогава вашите бяха поне 75%, невероятна подкрепа.

По-късно разбрах, че наши фенове са си продали пропуските за мача на ваши.

Помня първия гол на Ливърпул сякаш бе вчера. Видях Джерард, който се измъкваше зад Яп Стаам и исках да извикам "Внимавай, зад теб", но нищо не казах. След това много съжалявах", заяви Малдини.

След това двамата преминаха две години по-напред във времето, когато Ливърпул и Милан отново се срещнаха във финала, но тогава италианският гранд взе реванш.

"Всичко, което помня е как вдигнах купата, празнувахме 36 часа. След партито заминаха веднага за Белгия. Там ми направиха операция. Играх през целия мач на обезболяващи, не усещах коляното си.

След това си спомням как се събудих след упойката, може би бяха минали нови 24 часа. Започнах да си мисля "Какво стана? Спечелих ли?", а десет секунди по-късно се върнаха спомените и започнах да крещя "Спечелих, аз спечелих Шампионска лига", беше невероятно", завърши легендарният защитник.

Малдини е един от най-успешните футболисти в света. Той има осем финала в най-комерсиалния футболен турнир, като печели пет от тях. Дебютира за Милан през 1985 и прекратява кариерата си 24 години по-късно, като за това време е изиграл над 640 мача, реализирайки 29 гола.