10 000 на "Армията" мощно подкрепиха ЦСКА, "червените" изпуснаха Локо (Пд)

Новият ЦСКА показа много различни лица днес пред 10 000 души на "Българска армия", но в крайна сметка не успя да спечели срещу Локо (Пд) и двата отбора завършиха 0:0 в първия си мач през сезона.

"Червените" могат да съжаляват повече за изпуснатия успех, защото се представиха далеч по-добре, а Марсиньо и Карачанаков се отчетоха с по една греда на сметките си. Въпреки това мачът не предложи особено впечатляващи моменти, като това можеше да се очаква.

Радващото за ЦСКА е, че голяма част от играчите тренират заедно от едва 2-3 дни, като най-вече това важи за централния защитник Медни, който се представи на отлично ниво, въпреки че подписа преди 3 дни.

Локо Пловдив пък не предложи нищо в атака, като Мартин Камбуров почти не се забеляза на терена срещу бившия си тим.

Това е второ равенство в А група до момента, след като по-рано днес Локо (Сф) и Пирин завършиха при резултат 2:2. Любимец пък победи шампиона Лудогорец, докато вчера Черноморец откри първенството с победа 1:0 над Черно море.

Както се очакваше, Стойчо Младенов заложи на експериментален състав, в който Менди и Попов действаха като централни защитници, а Василев и Милисавлевич бяха върнати назад на бековете. В средата пък бяха Чочев и Дюлгеров, докато Марсиньо действаше пред тях заедно с Абушев и Карачанаков.

Емил Гъргоров пък водеше атаката на отбора, докато изненадата дойде на вратарския пост, където застана Черни, а Стоян Колев беше резерва.

В състава на Локо (Пд) също имаше доста промени, като дебют направиха Тунчев, Ферересо, Н'Диае, До Кармо и Камбуров.

Първата част беше доста динамична, въпреки че и двата отбора са с почти изцяло нови селекции, което в пълна сила важеше за ЦСКА. Менди направи отлични впечатления в началото с отиграванията си, с което заслужи и аплодисментите на публиката.

"Червените" бяха далеч по-активни в предни позиции, но халфовата линия на тима не работеше особено добре, като положенията пред Господинов бяха малко. Най-активен беше Карачанаков, който направи няколко хубави пробива. А в 26' нацели и горната греда зад вратата на Господинов.

Най-красивата ситуация пък беше в 41', когато след многоходова акция Чочев изведе Марсиньо на добра позиция, но бразилецът шутира слабо от 10 метра и пропусна най-добрата ситуация за своя тим. Локо (Пд) пък не застраши особено Черни с изключение на едно центриране в началото на двубоя, което обаче не доведе до нищо - 0:0 на полувремето.

През втората част събитията на терена не се промениха, а в 48' съдиите отсъдиха спорна засада срещу Марсиньо, който се откъсна сам срещу вратаря. След това положение обаче "червените" свалиха оборотите и ситуациите значително намаляха.

На терена се появи и новото попълнение Кировски, но играта продължи да е монотонна. Това се промени в 75', когато резервата беше фаулиуран пред наказателното поле. Марсиньо изпълни прекия свободен удар, а Господинов със сетни усилия се намеси достатъчно, че да отклони топката в гредата - все още 0:0.

В края на мача домакините се поумориха и "смърфовете" натиснаха, но не стигнаха до чисто голово положение. ЦСКА пък се затвори и не позволо изненади. В последната минута Карачанаков отново имаше шанс да се разпише, но Господинов спаси поредния му удар.