0:0 между Челси и Рома след 45 минути игра

снимка: news.yahoo.com

Отборите на Челси и Рома се оттеглиха при нулево равенство след 45' игра на стадион Стамфорд Бридж в Лондон.

 

Срещата започна с умерено темпо. В първите 15 минути двата тима играха много равностойно и действието на играта се развиваше предимно в центъра на терена. В последствие домакините взеха леко надмощие на противника и се установиха в половината на италианците.

 

Логично именно лондончани стигнаха до първото и единствено по-сериозно положение през първата част. В 22' Филипе Мексес извърши грубо нарушение срещу футболист на Челси и "сините" получиха правото да изпълнят свободен удар от около 25 метра пред Дони. Тери пусна топката за Лампард, който нанесе топовен изстрел, но шансът в случая бе на страната на "римляните", тъй като кълбото удари сглобката на гредите в левия ъгъл на врата и излезе в аут.

 

Натискът на Челси след положението продължи, но футболистите на Сколари, така и не успяха да се справят със защитата на "вълците", които на свои ред правеха всичко по силите си да организират остра контра-атака, но така и не успяха да реализират замисъла си напълно.