Звезда заби нередовен гол, но Партизан оцеля драматично (ВИДЕО)

снимка: mozzartsport

Цървена Звезда и Партизан сътвориха поредното лудо дерби в Сърбия. Двата белградски гранда завършиха 1:1 на Мала Маракана, а навиячите на двете агитки отново впечатлиха с хореографии, димни завеси и пироефекти.

Домакините от Звезда ликуваха в 34-ата минута, когато вкараха нечестен гол чрез Гуелор Канга. Играч на звездашите върна една топка от аутлинията назад, за да предостави добър шанс на Канга. Топката обаче явно напусна очертанията на игралното поле и повторенията го доказаха. Съдиите обаче не си свършиха работата и позволиха голът да бъде зачетен.

Справедливостта донякъде възтържествува в 87-ата минута. Тогава Партизан стигна до точка. Вуличевич центрира за Урош Джурджевич, който с глава не даде шанс на вратаря.

След дербито Цървена звезда остава начело в класирането с 61 точки, докато Партизан запазва втората си позиция с 55 точки, следван по петите от Войводина (Нови Сад) с 54 пункта.