Жулио Сезар номер 1 на Бразилия – Чили

Вратарят на бразилския национален отбор Жулио Сезар заслужено бе избран за играч мача от осминафиналите на Световното първенство 2014 срещу Чили в класацията на официалния сайт на ФИФА.

Стражът на „селесао“ заслужено бе отличен като най-добър сред всички футболисти на терена и стана вторият играч на Луис Фелиле Сколари, който печели анкетата на световната футболна централа.

Досега само Неймар (срещу Хърватия и Камерун) от състава на Бразилия ставаше „играч на мача“, като при равенството 0:0 с Мексико гласувалите отличиха вратаря на „ацтеките“ Гийермо Очоа.

Жулио Сезар спаси опасен удар на Чарлес Арангис от около седем метра през второто полувреме, с което избави тима си от второ попадение в напрегнат момент от мача. Вратарят имаше късмет в 119-ата минута, когато бомбен шут на Маурисио Пиния разтресе напречната греда.

Моментът на Сезар обаче дойде при изпълнението на дузпите, като преди тях той бе видимо разстроен и дори се разплака на терена. Бившият страж на Интер спаси първите два удара от бялата точка на чилийците – на Пиния и Алексис Санчес.

Така благодарение на вратаря си Бразилия се класира на 1/4-финалите на Мондиал 2014 и ще очаква победителя от мача Колумбия – Уругвай.