Жозе Моуриньо: Тази дузпа е по-видна от Биг Бен

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо в типичен стил похвали футболистите си за представянето в мача срещу Саутхямптън (1:1) и не пропусна да отбележи, че тимът му е бил ощетен от реферите през второто полувреме.

Специалния изрази учудването си, че Франсеск Фабрегас е получил жълт картон за симулация след почивката, въпреки че очевидно бе спънат в наказателното поле на домакините и Челси трябваше да изпълни дузпа.

Според Моуриньо от началото на сезона има медийна кампания срещу „сините“ за симулации, която започва да се отразява негативно на отбора именно чрез подобни съдийски грешки, плод на вменените предубеждения, че играчите на Челси търсят нарушението.

„Спорд мен в този мач ние не спечелихме точка, а загубихме две, но пък е хубаво, че на Нова година ще сме на върха в класирането.

Знаехме, че ще играем срещу отбор, който се защитава добре, не получава много голове в мрежата си, но играхме добре, създадохме повече положения особено през втората част, ние определено доминирахме.

Случаят с Фабрегас не искам да го коментирам. В другите страни, които съм работил при такава ситуация ако не се отсъди нарушение, на следващия ден във вестниците ще пише „Скандал!”, защото това си беше чиста дузпа, по-видна е от Биг Бен.

Да, смятам, че има кампания срещу нас: вие журналистите, играчи, треньорите на другите отбори, коментатори, всички говорят, че симулираме.

Мисля, че можем да станем шампиони, момчетата играят прекрасно , борим се, борим се срещу съдийските решения.

Роналд Куман е добър човек, заобиколен е от добри хора, радвам се за него и винаги съм му казвал, че е фантастично да работиш в тази страна”, заяви „Специалния” пред журналисти.