Жоро Младенов с първа победа като треньор в Австрия

Отборът на Аркадия, който е воден от българския треньор Георги Младенов, постигна първа победа в първенството на Австрия по баскетбол за мъже.

Аркадия победи гостуващия Фюрстенфелд с 82:73 (19:15, 22:18, 28:14, 13:26) точки в среща от втория кръг. Аркадия има победа и загуба и заема трето място в класирането. За гостите от Фюрстенфелд игра българският баскетболист Симеон Иванов, който се отличи с 6 точки, 1 борба, 1 асистенция и 1 отнета топка за 28:05 минути. Марбург, в който играе българката Диана Войнова, победи като гост Фрайбург със 72:57 (24:20, 12:11, 23:20, 13:6) в среща от четвъртия кръг на женското баскетболно първенство на Германия.

28-годишната Войнова завърши с 10 точки, 5 борби, 3 отнети топки и 2 чадъра за 26:35 минути. Марбург заема пето място в класирането с три победи и една загуба. Българинът Николай Вангелов игра 12 минути за тима на Евробаскет Рома, който победи гостуващия Трапани с 87:79 (23:17, 12:15, 22:26, 30:21) в среща от втория кръг на западната дивизия на Серия А2. Вангелов беше резерва и се отличи с 6 точки, 2 борби и 1 асистенции.