"Жълто-черен" циклон помете Щутгарт (ВИДЕО И СНИМКИ)

Борусия Дортмунд излезе поне временно начело в Първа Бундеслига на Германия, след като тази вечер възпитаниците на Юрген Клоп разгромиха с 6:1 гостуващия Щутгарт в среща от 11-ия кръг на първенството.

"Швабите" поведоха в резултата още в 13', но до почивката "жълто-черните" вече бяха осъществили пълен обрат. През вторите 45 минути Роберт Левандовски наниза хеттрик във вратата на гостите, а един гол добави и новото попълнение Пиер-Емерик Обамеянг.

Така Борусия Дортмунд излезе начело с актив от 28 точки, разполагайки с две повече от шампиона Байерн Мюнхен. Баварците обаче са и с мач по-малко, като утре Черния звяр гостува на Хофенхайм.

Двубоят на "Сигнал Идуна Парк" не стартира по план за домакините, които допуснаха попадение в самото начало. Още в 13' гостите изпълниха статично положение пред Вайденфелер, а Карим Хагуи с глава прониза ветерана за 0:1.

Това обаче мотивира още повече Борусия, а само шест минути по-късно равенството бе възстановено. И този път точен бе един от защитниците на двата отбора - Сократис Папастатопулос, който оползотвори асистенция на Шахин за 1:1.

Три минути по-късно бе осъществен и пълен обрат в сблъсъка. Този път се разписа Марко Ройс, който отбеляза за 2:1.

След почивката "жълто-черните" се развихриха, а пасивът на Щутгарт доби разгромни измерения. Между 54' и 56' блесна звездата на Роберт Левандовски, който съвсем нокаутира гостите с две бързи попадения.

В 72' полският национал оформи и хеттрика си, вкарвайки на Свен Улрих за 5:1. Крайното 6:1 оформи резервата Пиер-Емерик Обамеянг, който се разписа след асистенция на големия герой за вечерта Роберт Левандовски.