"Жълтата подводница" потопи Мъри, Астана ще трепери до последно (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Отборът на Астана загуби домакинството си на Виляреал с 2:3 в двубой от 5-ия кръг на груповата фаза в Лига Европа. По този начин възпитаниците на Станимир Стоилов пропуснаха страхотен шанс да се изкачат на върха в група "А". Сега обаче казахстанският шампион може да бъде задминат от Славия (Прага), който по-късно гостува на Макаби (Тел Авив), и да сдаде втората позиция.

В 22-ата минута Астана поведе след брилянтно изпълнение на звездата Жуниор Кабананга. В 39-ата обаче защитата на домакините допусна фатална грешка. Тя остави пасът на Карлос Бака да стигне до Даниел Раба, който остана очи в очи със стража Ненад Ерич и завърши, за да изравни.

През втората част тимът на Хавиер Кайеха пое инициативата и наложи темпото си в мача, като, логично, стигна до пълен обрат. В 65-ата минута Седрик Бакамбу се възползва от хубав пас на Никола Сансоне и изведе отбора на гостите напред.

Отново Бакамбу в 83-ата даде комфортна преднина на "жълтата подводница". След 5 минути Патрик Твумаси се възползва от лошо изчистване от страна на бранител на Виляреал и с премерен удар изненада стража Мариано Барбоса. Попадението му обаче бе само със статут на почетно и така отборът на Мъри се предаде срещу Виляреал.

Испанците се първи с 11 пункта, докато Астана е със 7. Славия (Прага) има 5 преди гостуването си на последния Макаби (Тел Авив), а в последен мач от групата пражкият тим и казахстанския шампион се изправят в пряка битка за класиране в Чехия.