„Жълтата подводница“ потопи Леванте

Отборът на Виляреал постигна успех с 3:0 като гост над Леванте в мач от 14-ия кръг на испанското първенство. Головете за класическата победа на „жълтата подводница“ отбелязаха Бруно ('13) и Уче ('74, '89).

С победата Виляреал остава на четвъртата позиция с 27 точки, на 7 от третия Реал, а Леванте е в средата на класирането със спечелени 17.

Още в 10-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като стражът Кейлор Навас извърши нарушение в наказателното поле. Зад топката застана Бруно Сориано, който не сбърка и даде преднина за Виляреал.

Логично „жълтата подводцита“ контролираше двубоя и усилията на гостите се възнаградиха за втори път през 74-ата минута.

Авторът на първия гол – Бруно, подаде към Уче, който прати топката в левия ъгъл на Хави Хименес и така подпечата успеха за тима на Марселиньо.

Минута преди края нигериецът отбеляза и втория си гол в мача. След изпълнение на корнер Габриел Паулища подаде с глава към Уче и нападателят направи резултата класически.