Живата легенда Яромир Ягър записа ново страхотно постижение

Чешкият нападател Яромир Ягър се изкачи на трето място във вечната ранглиста на най-добрите реализатори в Националната хокейна лига. 44-годишният Ягър се разписа два пъти при успеха на Флорида с 3:1 над гостуващия Уинипег и със 742 попадения измести Брет Хъл. Така той изостава само от лидера Уейн Грецки (894 гола) и Горди Хоу (801).

Легендарният чех играе 22-ия си сезон в лигата, в който вече се разписа 20 пъти за лидера в Атлантическата дивизия. Вратарят Роберто Луонго също допринесе сериозно за успеха с 30 спасявания. Шейн Гостисбихиър вкара в 29-ата секунда на продължението и донесе победата на Филаделфия над домакина Торонто с 5:4.

22-годишният бранител стана първият новобранец в историята с четири гола в продължения в рамките на първия си сезон в лигата. Той също така постигна точка в 15-и пореден мач, което е най-дългата серия за защитник от 1995/1996, когато когато Крис Челиос записа 20 точки в 15 последователни мача. Ник Спалинг вкара след 60 мача голова суша, но канадците загубиха за 15-и път в последните си 19 срещи.

Лидерът в лигата Вашингтон се справи с гостуващия Ню Джърси с 4:3 и пръв стигна границата от 90 точки през сезона. Бруукс Орпик вкара 3:58 минути преди края и за първи път след 13 сезона и 798 мача той записа победен гол. Орпик добави и асистенция при изравнителното попадение на Ти Джей Оши. Алекс Овечкин и Евгени Кузнецов се отличиха с по гол и асистенция за столичани. Рийд Буше записа гол и две асистенция за Ню Джърси, който повеждаше на три пъти, но не успя да удържи. Владимир Тарасенко, Дейвид Байкс и Александър Стеен се отличиха с по гол и асистенция, а Сейнт Луис надделя над Аризона с 6:4 като гост, записвайки петата си поредна победа в лигата.

Макс Доми се разписа два пъти за домакините, които загубиха за седми път в последните си десет срещи. Нападателят Стивън Стамкос стана третият играч в историята на Тампа Бей, който достигна до границата от 300 гола в клубната история след Венсан Льокавалие и Мартен Сен Луи. Стамкос се разписа за успеха в залата на Питсбърг с 4:2, а това беше първа победа при гостуване на съперника от 12 ноември 2010 година. Вратарят Бен Бишъп допринесе с 37 отразени шайби.

Брад Марчанд вкара два пъти, а Бостън обърна домакина Далас от 1:3 до 7:3 с шест безответни попадения в последните 26:36 минути на мача. Антоан Русел се отличи с гол и асистенция, а стражът Туука Раск спаси 26 удара. Танър Пиърсън се разписа в 1:18 минута на продължението и донесе успеха на Лос Анджелис над домакина Нешвил с 2:1.

Джонатан Куик отрази 33 изстрела, а Джейк Мюзин също вкара за лидера в Тихоокеанската дивизия. Тайсън Бари се отличи с две попадения и асистенция при успеха на Колорадо над Едмънтън като гост с 3:2. Кайл Търис единствен се разписа при дузпите, а Отава се наложи с 3:2 над гостуващия Детройт. Вратарят Крейг Андерсън спаси 29 удара, а канадците направиха серия от три поредни победи в лигата за първи път от края на ноември.