Женският национален отбор прегази Швейцария

снимка: БГНЕС

Националният отбор на България за жени постигна първа победа в квалификациите за Евробаскет 2017. Нашите бяха домакин на Швейцария и победиха със 74:55 в Русе. Така националките излязоха на трето място в класирането с един успех и 2 поражения.

В сряда (24 февруари) българките ще посрещнат Русия отново в Русе от 18.00 часа. Нашите тръгнаха отлично в срещата и поведоха с 20:4 след добри изяви в защита. Швейцарките приключиха първата част с 5 поредни точки и намалиха до 11, но и през втората българките продължиха да пазят добре и това се отрази.

4153848

Те увеличиха преднината си до 17 точки на почивката, а след това поддържаха разликата и се поздравиха с успеха. Единствено в последната част нашите допуснаха повече точки, но не позволиха съперникът да си мисли да се доближи. Нашите имаха сериозно предимство при стрелбата от тройката. Българките успяха в 11 от 26 опита, докато швейцарките бяха едва 3 от 16.

Най-резултатна за успеха бе Даниела Петева, която вкара пет тройки и завърши с 19 точки. С по 13 пък се отчетоха Зорница Костова (8 борби и 5 асистенции) и Ноел Куин. За гостите 15 точки записа Алексия Рол.