Жалко за Григор! Джокович обърна Димитров в уникален спектакъл (СНИМКИ + ВИДЕО)

Ракета номер едно на България Григор Димитров загуби от световния номер едно след почти три часа игра в 1/8 финален двубой от Мастърса в Париж. Хасковлията допусна обрат и се прибира вкъщи след 6:4, 2:6, 3:6. Това обаче със сигурност не е най-важното. Тъй като двамата сътвориха истинска зрелищна битка и уникално шоу.

Всичк най-интересно от двубоя може да видите тук, където Sporta.bg проследи срещата на живо. Това е шеста пбеда за сърбина в двубоите между тях - Гришо остава с една.

Джокера ще играе срещу Марин Чилич на 1/4 финала. Ноле ще опита да защити титлата си и да я спечели за четвърти пореден път и общо 5 в своята кариера.

Още от първия сет двамата се захапаха в люта битка. Гришо стигна до ранен пробив за 2:1, но в следващия гейм Джокера изравни. Хасковлията отново проби и успя да затвори сета на 6:4. Все пак беше необходим цял час двамата да затворят сета. Тъй като почти във всеки гейм стигаха до 10-15 минутна борба.

4161710

Във втория сет Ноле държеше нещата под контрол и с два пробива стигна до 6:2. И този сет бе доста дълъг. 44 минути бяха необходими на Джокович, за да изравни резултата. Джокович пък показа, че въпреки проблемите, които има не е загубил чувството си за хумор. На корта полетяха няколко от листчетата, които са предназначени за изтрелване на финала при определяне на победителя, а Ноле се заигра с тях.

След пет поредни гейма Ноле успя да стигне и до хубава преднина от 3:0 в третия решителен сет. Гришо прекъсна черната си серия и намали на 3:1. Нещата стигнаха до 5:3 без промяна, а Джокера затвори на свои сервис.