ЖАЛКО! Силна Цвети се пречупи пред световната №2 и отпадна от Ийстбърн

Цветана Пиронкова показа много силна игра на турнира в Ийстбърн и бе на път да сътвори сензацията в 1/8 финалите, отстранявайки Симона Халеп. Световната №2 обаче се измъкна и спечели мача с 6:7(6), 7:6(4), 7:5 за над 2:45 минути на корта. Двубоят обаче се доигра днес, след като вчера бе прекъснат заради дъжд. Именно валежите спасиха румънката от сигурен бой, тъй като Цвети бе набрала инерция и при спечелен първи сет и пробив във втория, можеше да затвори и мача.

Днес обаче нещата за Пиронкова не бяха толкова добри и все пак тя успя да се измъкне от няколко тежки ситуации и бе близо до победата.

В първия сет, който се игра вчера, Цвети бе пробита рано, но успя в решителен момент да върне пробива и вкара сета в тайбрекм който спечели, спасявайки общо 7 сет пойнта.

Във втория сет двете си размениха по пробив, но Пиронкова направи един повече и поведе с 2:1, тогава обаче заваля и дъждът. Днес Цвети започна колебливо, но все пак успя да спечели подаването си и да дръпне с 3:1. Тогава обаче свежата Халеп се разигра и спечели 4 поредни гейма. Пиронкова успя да изравни до 5:5, а по-късно се стигна до нов тайбрек. Цвети отново се наложи да спасява сетпойнт, но на втория не успя да направи чудото и резултатът бе изравнен.

Третият сет отново започна силно за пловдивчанката. Тя поведе с 4:2, но веднага допусна пробив, а по-късно и още 1, което позволи на Халеп да спечели мача.