Зенит спечели ключовия мач срещу ЦСКА (Москва)

Отборът на Зенит Санкт Петербург постигна много важна победа с 2:1 срещу най-големия си съперник за титлата на Русия ЦСКА (Москва). Този мач бе от 21-я кръг на Премиер Лигата, а Георги Миланов и компания вече са с минимални шансове да достигнат Зенит.

Домакините са на първо място в класирането с актив от 51 точки и с аванс от 8 точки пред днешния си противник. На трето място във временното класиране е Краснодар с 41 точки.

За Зенит и двата гола отбеляза Хълк (в 62-та и 73-тата минути). Голът за столичани, пък, отбеляза Карлос Страндберг.

Миланов игра цял мач, но не успя да помогне с нищо кой знае какво на отбора си.

Първото полувреме бе много равностойно и завърши при резултат 0:0. Шансове имаше и пред двата отбора, но никой от тях не съумя да се възползва от открилите се възможности.

Второто полувреме започна по-добре за домакините и още в 62-та минута те откриха резултата. Олег Шатов изведе по прекрасен начин Хълк и той по типичен за него начин разстреля вратаря на гостите Игор Акинфеев.

Зенит увеличи своята преднина в 73-тата минута, когато отново бразилецът покори целта. Дани отправи удар към вратата на ЦСКА, но Акинфеев спаси. Топката, обаче, попадна в краката на Хълк и той не сгреши.

Треньорът на гостите направи едно много добро решение, като включи в игра 19-годишният талант на тима Карлос Страндберг, който му се отблагодари като върна надеждите на московчани в 81-та минута. Той получи дълъг пас от Алексей Березутский, овладя по прекрасен начин и намали резултата.

ЦСКА (Москва) натисна своя съперник в края, но това не доведе до нов гол и изравняване на резултата. Тази победа доближава Зенит до титлата в Русия и прави задачата на днешния им съперник много, много сложна.