Зенит разнищен във Виена, но ще играе 1/8 финал

Аустрия (Виена) се раздели с Шампионската лига по най-добрия начин, след като зарадва феновете си с изразителна победа с 4:1 над Зенит в последния 6-ти кръг от груповата фаза на турнира.

Тежката загуба на руския гранд обаче не попречи на възпитаниците на Лучано Спалети да завършат на второ място в Група G и да се класират за осминафиналите. Зенит завършва с 6 точки в актива си, а Аустрия събра 5, но остава на последното 4-то място и няма да играе в евротурнирите догодина.

В другия мач Порто отстъпи с 0:2 на Атлетико в Мадрид и също остава с 5 пункта, като ще се задоволи с третата позиция и участие в 1/16 финалите в турнира Лига Европа. „Дюшекчиите“ са убедителни лидери с 16 точки.

Александър Кержаков изведе Зенит напред в 35-ата минута с хубав гол след самостоятелна акция, но в 44-ата Филип Хозинер изравни на 1:1. В 48-ата Томаш Юн осъществи пълен обрат за радост на австрийските фенове, а в 51-ата Хозинер с втория си гол в мача направи 3:1.

Пълният крах на Зенит бе маркиран в 93-ата минута от Роман Киенаст, който оформи крайното 4:1.