Зенит прескочи преградата Стандарт и е в Шампионската лига

Зенит (Санкт Петербург) победи Стандарт (Лиеж) с 3:0 като домакин и се класира за груповата фаза на Шампионската лига.

Руснаците бяха спечелили и първата среща в Белгия с 1:0 преди седмица и така с общ резултат 4:0 отново ще участват в най-престижния европейски клубен турнир.

Венецуелецът Хосе Саломон Рондон откри резултата в полза на Зенит след половин час игра с премерен изстрел, който влезе във вратата, пазена от Ейджи Кавашима.

В 44-ата минута Виктор Файзулин остави домакините с човек по-малко, изкарвайки си необмислен втори жълт картон. Това не помогна на гостите от Лиеж и те допуснаха нови два гола след почивката.

В 53-ата минута Хълк изпълни хладнокръвно дузпа, а пет минути по-късно отново бразилецът беше точен, оформяйки крайното 3:0 в полза на Зенит.

Минута преди края на редовното време Рикардо Фати от гостите получи директен червен картон и двата отбора завършиха срещата с по десет души.

Утеха за Стандард (Лиеж) ще бъде участието в груповата фаза на Лига Европа.