Здравко Лазаров блести за Монтана

Монтана и Пирин (Разлог) поведоха с пълен актив от по 6  точки след първите два кръга в Б група. Днес и двата състава  спечелиха срещите си, като монтанци се наложиха с 2:0 над  новаците от Верея.

Сергей Георгиев откри резултата в 13-ата минута, а ветеранът Здравко Лазаров-Електричката узакони победата с второ попадение в 88-ата минута.

В същото време Пирин (Разлог) се наложи над  Пирин (Благоевград) с 1:0. Ветеранът Йордан Юруков нанесе  решителния удар в 21-ата минута.

В първото дерби на ниво Б група между новия клуб ПФК Бургас  и Черноморец не бяха отбелязани голове.

Двата отбора си поделиха надмощието, като в края на първата част Любомир Любенов излезе  сам срещу вратаря Димитър Тодоров, който обаче спаси удара му. В края на мача младият вратар на акулите отново спаси отбора си  при шутове на Ахмедов и Борисов.

В средата на второто полувреме  обаче Черноморец пропиля две перфектни възможности за гол, като  Ивайло Петров не подаде на останалия сам Милен Танев, а Диян  Христов тресна гредата след пас на Петров. Дебют за Черноморец  направи 17-годишният защитник Стойчо Атанасов, който се  представи на много добро ниво. Новакът Созопол затвърди впечатлението, че в отбора повече  говорят, отколкото работят и падна 0:1 от Ботев Враца у дома.

Страхотен гол със задна ножица вкара Тихомир Найденов в 64-ата  минута. В дербито на новаците Локомотив (Горна Оряховица) разби с  4:0 като гост Локомотив 2012 (Мездра).

Новото попълнение Янаки  Смирнов откри резултата в 43-ата минута, а в края на мача  разгромът на домакините оформиха Любомир Генчев (67), Антоний  Балъков (86) и Илия Карапетров (89).