Загорчич: Литекс беше далеч по-добрият отбор

Старши треньорът на Литекс Златомир Загорчич бе изключително доволен от изразителния успех с 5:2 в дербито срещу Локомотив в калния терен в парк „Лаута“. „Оранжевите“ диктуваха събитията през второто полувреме по думите на наставника и според него от лагера на домакините нямат основания за претенции.

Александър Станков, старши треньор на „смърфовете“, изрази съжалението си, че главният съдия Станислав Тодоров е свирил по такъв начин в срещата. Мачът бе гарниран с 12 жълти и 3 червени картона, като Локомотив смятат, че са били ощетени с изгонването на Тижани Белаид в 54-ата минута при резултат 2:2.

Загорчич обаче посочи, че домакините са вкарали с единствените си два удара във вратата, след което тотално са отстъпвали в играта на Литекс и загубата им е логична. Сръбският специалист похвали младия Георги Минчев, който реализира 5-ия гол в мрежата на Локомотив.

„Абсолютно заслужена победа. Контролирахме играта през целия мач, вкарахме два гола, нарпавихме една грешка, но голът, който получихме в края на първото полувреме, ни взе самочувствието“, започна Загорчич пред ТВ7.

„Локо вкара бързо през втората част, но след това Литекс диктуваше всичко на терена.

Аз казвам – никога няма да коментирам съдийството, независимо дали съм загубил или не. Хората може да правят грешки, но само да не са преднамерени. Все пак, в този мач Литекс беше много, много по-добрият отбор.

Днес само Литекс е изиграл добър мач, защото искаше да играе футбол. Локомотив ни вкараха 2 гола с единствените си удари във вратата, не знам какви претенции може да имат. Литекс игра много по-добре, не сме се нагаждали толкова на терена, просто излязохме да играем футбол, защото теренът е еднакъв и за двамата.

Знае се – амбициите ни са да се класираме за евротурнирите, не мислим за титла и първи места, но сме си заслужили всички добри позиции, които сме извоювали до момента през сезона.

Не може още да се коментира кой ще стане шампион. Има много мачове до края, а се вижда, че има изненади. Първата седмица ще бъде много трудно след паузата и който се представи най-добре в този период, ще има шансове за титлата.

Ще продължаваме да взимаме футболисти от академията си, защото това е успешният път за един отбор. Много съм доволен от представянето на Георги Минчев, все пак той вкара и 5-ия гол днес. Който отбор използва повече свои юноши, ще просперира“, завърши Загорчич.