Южени Бушар се оказа прекалено силна за Цвети в Дубай

Първата ракета на България Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на квалификациите кръг на силния турнир в Дубай с награден фонд 2 000 000 долара.

Цвети не успя да преодолее водачката в схемата на пресявките и номер 19 в света Южени Бушари отстъпи след 6:2, 6:4 за час и 13 минути игра.

19-годишната канадка започна мача вихрено и след само 17 минути водеше с 5:1, което се оказа решаващо за успеха ѝ в първия сет.

Цвети, която през следващата седмица ще се завърне в топ 50 на WTA ранглистата, оказа по-сериозна съпротива във втория сет. Тя дори поведе с 2:0, но след серия от четири поредни гейма канадската тийнейджърка обърна до 4:2.

Пиронкова успя да изравни за 4:4, но в деветия гейм допусна пети пробив, след което Бушар затвори мача при собственото си подаване.

Така 26-годишната българка допусна втора загуба в два мача от канадската си съперничка, но все пак си осигури 13 точки за световната ранглиста и 2 835 долара от наградния фонд.