Ювентус вече е само на точка от титлата (ВИДЕО)

Ювентус победи у дома Фиорентина с 3:2. Головете за "старата госпожа" бяха дело на Фернандо Йоренте и Карлос Тевес (2). За гостите се разписаха Гонсало Родригес от дузпа и Йосип Иличич от пряк свободен удар.

Така шампионите са все по-близо до защита на титлата си. Само една точка ги разделя от нея. Те можеха да спечелят и днес Серия А, но Лацио трябваше да загуби или да завърши при равен резултат с Парма, което не стана факт и "орлите" се наложиха убедително с 4:0 над последния в класиранто.

Реализиралият две попадения в този мач Карлос Тевес се отвърди на първото място при голмайсторите в топ първенството на Италия, като вече има 20 гола на сметката си.

Сега Юве може да гледа спокойно към първия мач от 1/2-финалите в Шампионска лига срещу Реал Мадрид.

За Фиорентина тази загуба означава едно място надолу в генералното класиране и е четвърта поредна в Серия А. Те бяха изместени от шестата позиция от Дженоа, който победи като гост Милан с 3:1.

Всичко това означава, че вече надеждите на отбора от Флоренция за футбол в Шампионска лига догодина стават илюзорни и изведнъж те вече не са сигурни и за участието си в Лига Европа.

След 33 изиграни кръга, "виолетовите" се подвизават на седмата позиция с 49 точки (една по-малко от изместилия ги днес Дженоа). До петото място, което дава право на участие във втория по сила европейски клубен турнир, и на което се подвизава Сампдория, гостите в днешния мач имат две точки в пасив.

Преследването на местата за Лига Европа е единствената реална цел за Винченцо Монтела и неговите момчета, след като те вече са на цели 12 точки от третия Рома, който най-вероятно ще заеме последната квота за Шампионска лига догодина.

Първото полувреме започна при много високо темпо и нестихваща борба за всяка топка и от двата тима на мокрия терен в Торино.

Това е мач номер 300 за полузащитника Клаудио Маркизио с фланелката на Ювентус.

По всичко личи, че дори и да спечели днес "старата госпожа" няма да може да се зарадва на титлата. Това е така, защото Лацио вече води на "Стадио Олимпико" с 3:0 над Парма.

Първата по-опасна голова възможност се откри пред вратата на "виолетовите". Фернандо Йоренте получи пас с гръб към вратата, обърна се много добре, но бе подръпнат от защитник на гостите и загуби равновесие. Това му попречи да отправи добър изстрел.

Веднага след това играчите на Юве поискаха дузпа, но главният съдия не обърна внимание на претенциите им.

В 31-та минута Фиорентина получи право да изпълни дузпа. Андреа Пирло направи нарушението, след което Гонсало Родригес бе безпогрешен от 11 метра.

Точно пет минути по-късно голмайсторът на гостите се превърна в грешник за своите. Родригес изпусна Фернандо Йоренте, който засече перфектно центриране на Пирло от пряк свободен удар и изравни резултата.

Голът на тима от Флоренция сякаш подейства като мотиватор на домакините, които веднага след изравнителния гол създадоха още едно чисто голово положение.

Отново след изпълнение на корнер, топката бе качена на главата на Патрис Евра и той стреля силно към вратата на Нето, който се намеси със сетни усилия и изби топката в страни.

"Виолетовите" отговориха на предизвикателството с удар от далече на Мохамед Салах, но топката премина над вратата на Буфон.

В продължението на първата част се стигна и до пълен обрат. Патрис Евра напредна и центрира към наказателното поле на отбора на Винченцо Монтела. Подаването бе като по конец за Карлос Тевес, който с елегантен удар реализира 19-тото си попадение в Серия А през този сезон.

Второто полувреме започна с лоша новина за "старата госпожа". Левият бек на отбора Патрис Евра получи жълт картон, който няма да му позволи да вземе участие в следващия мач от Серия А.

В 55-тата минута едно от главните действащи лица през първата част бе заменено. Артуро Видал замени Андреа Пирло, като Масимилиано Алегри най-вероятно иска да запази своя магьосник свеж за 1/2-финалните срещи от Шампионска лига срещу Реал Мадрид.

На трибуните бе и контузената звезда на Масимилиано Алегри - Пол Погба.

Поредните невнимателни действия в защита на Ювентус доведоха до втора дузпа в полза на Фиорентина. Това се случи в 65-тата минута.

Зад топката отново застана Гонсало Родригес, който през първата част отбеляза и даде преднина на своя тим. Сега обаче той бе доста неточен.

Защитникът заложи на силата и топката профуча в страни от вратата на Буфон.

Няколко минути по-късно всичко в тази среща приключи. Клаудио Маркизио изведе с изключителен пас аржентинския голмайстор на "бианконерите" и на Серия А очи в очи с Нето.

4139917

Въпреки че ъгълът бе много малък, Карлос Тевес не пропусна да запише поредния гол на сметката си и да вгорчи живота на Монтела.

Минутка преди края Фиорентина се върна в мача. Йосип Иличич получи право да изпълни пряк свободен удар и с красиво изпълнение "ала Пирло" успя да върне надеждите на своя тим.

Времето до края на срещата обаче не стигна на гостите и те си тръгнаха от "Ювентус Арена" с празни ръце.

Преди мача:

Проблемите с контузените и наказаните играчи за тази среща са повече в лагера на „старата госпожа“. Контузени са Квадво Асамоа, Ромуло, Мартин Касерес и Пол Погба. Леонардо Бонучи пък е наказан заради натрупани жълти картони.

Гостите няма да могат да разчитат само на Джузепе Роси и Кума Бабакар. И двамата са нападатели, но Винченцо Монтела може да избира измежду други двама – Марио Гомес и Алберто Джилардино.

"Виолетовите" са в доста слаба форма, като загубиха последните си три мача в топ първенството на Италия, а задачата им става още по-сложна от факта, че Юве се представя много силно на свой терен, където е непобеден в последните си 44 мача.

Стартови състави:

Масимилиано Алегри е избрал да започне на врата с Джанлуиджи Буфон. Защитният вал ще бъде изграден от Стефан Лихтщайнер, Андреа Бардзали, Джорджо Киелини и Патрис Евра. В халфовата линия ще оперират четирима. Това са Андреа Пирло, Стефано Стураро,Клаудио Маркизио и Роберто Перейра. Най-голямата опасност за вратата на Фиорентина ще представляват Фернандо Йоренте и Карлос Тевес.

Гостите от Флоренция ще започнат мача с трима в атака. Това са Хоакин, Марио Гомес и Мохамед Салах. В полузащита стартират Алберто Акуилани, Милан Бадел и Матиас Фернандес. Квартетът в защита е съставен от Хосе Басанта,Гонсало Родригес, Стефан Савич и Маркос Алонсо, а на врата ще застане Нето.