Ювентус стри на прах Парма с рекордна победа

Шампионът на Италия Ювентус постигна убедителна и разгромна победа със 7:0 при домакинството си на Парма от 11-ия кръг на Серия А пред препълнените трибуни на „Ювентус Стейдиъм“.

Успехът бе изкован още през първото полувреме, когато „Старата госпожа“ натрупа аванс от три гола. Баският нападател Фернандо Йоренте откри резултата в 24-ата минута с красив удар в обратния ъгъл по диагонала от около три метра, а Щефан Лихтщайнер с бомбен далечен изстрел в 29-ата направи 2:0.

Отново Йоренте завърши добра атака на домакините в 36-ата минута, след като се възползва от прецизно центриране в наказателното поле на Лихтщайнер и необезпокояван от около девет метра увеличи още преднината на Ювентус.

Така бившият стрелец на Атлетик (Билбао) записа третия си гол през сезона в Серия А, след като откри головата си сметка едва в 8-ия кръг при домакинския успех с 2:0 над Палермо. Ювентус обаче не спря дотук и в самото начало на второто полувреме великолепен пробив през средата на терена на Карлос Тевес завърши с техничен удар по земя на аржентинеца, който препарира Антонио Миранте – 4:0. В 57-ата от близко разстояние Тевес завърши поредната опасна атака на „Старата госпожа“, за да направи резултата 5:0.

Карлито вече има 8 попадения на сметката си в Калчото и по този показател се изравни на първо място в класацията с Хосе Кайехон (Наполи), който е също е с 8.

Шестият гол бе дело на влезлия като резерва Алваро Мората, който бе изведен сам срещу вратаря с великолепен прехвърлящ пас на Пол Погба. Испанецът нямаше проблем да разпечата вратата на Миранте и също да увеличи головата си сметка на три попадения – колкото има и титулярът в състава на Масимилиано Алегри Йоренте.

Мората обаче дори аздмина по този показател сънародника си, защото в 88-ата минута Лихтщайнер го намери с прекрасно центриране в наказателното поле и с ефектно воле Алварито направи победата на тима си още по-смазваща.

7:0 не само е най-изразителната победа на „Старата госпожа“ над Парма в историята, но и най-голямата за домакините на сегашната им арена „Ювентус Стейдиъм“.

Ювентус поне временно увеличи преднината си на върха в Серия А пред Рома на 6 точки, след като вече събра 28. „Вълците“ довечера приемат Торино от 21:45 часа и могат да съкратят изоставането си до шампиона отново на три пункта. Освен това, с изразителната победа днес Юве вече има 25 отбелязани гола от началото на сезона, с което изпревари Лацио и Милан и е с най-силното нападение в Калчото – също така „бианконерите“ (играли с резервния си син екип) имат най-добрата защита, която е инкасирала само четири попадения.

Парма се сгромоляса с гръм и трясък в Торино и заличи добрите впечатления от играта си, които остави при домакинската победа над Интер с 2:0 миналата седмица. „Дуковете“ остават на последното 20-то място с едва 6 точки, но спасителната 17-та позиция, заемана към момента от Емпли, не е толкова далеч – само на два пункта.

Ювентус продължи позитивната си поредица от 36 мача, в които неизменно бележи поне по един гол в първенството – за последно като гост на Лацио при нулевото равенство през ноември 2012-та година „бианконерите“ не са се разписвали.

Голът на Лихтщайнер дойде след силен шут от около 20 метра, като бе седмият за Юве през тази кампания, отбелязан с изстрел извън наказателното поле – в това отношение тимът на Масимилиано Алегри също е лидер в Италия. Цели шест от въпросните голове са били изработени от игрови ситуации, като само шедьовърът на Андреа Пирло от пряк свободен удар срещу Емполи миналата седмица е изключение.