Ювентус с 10-та поредна победа в Серия А (ВИДЕО)

Шампионът Ювентус продължава наказателната си акция в Серия А и записа по крайно убедителен начин 10-та поредна победа в първенството.

„Старата госпожа“ разпиля за едно полувреме Удинезе като гост и го срази с 4:0, с което изпревари Интер в класирането и се настани на втора позиция.

Възпитаниците на Масимилано Алегри вече имат 42 точки и запазват дистанция от лидера Наполи, който е с 44, след като срази с 3:1 Сасуоло късно снощи. Интер се провали във визитата си на Аталанта и стигна само до 1:1, с което събра 40 пункта и се свлече до трето място, след като бе водач на Коледа.

Пауло Дибала отново бе най-дейният играч в състава на гостите и откри резултата в 15-ата минута, след което асистира на Сами Кедира за второто попадение в 18-ата. В 25-ата Данило направи ключово нарушение в наказателното поле и не само предизвика дузпа, но и си изкара червен картон.

Дибала се разписа от бялата точка за 0:3, а в 42-ата минута отново подаде за следващия гол на своя тим – Алекс Сандро, който фиксира крайното 0:4.

Udinese 0-4 Juventus Highlights Serie A 17-01-2016by sports-live1

В същото време Рома не можа да зарадва феновете си с победа дори при дебюта на новия треньор Лучано Спалети. „Вълците“ направиха 1:1 на „Олимпико“ със скромния отбор на Верона, който има (вече) само 9 пункта в актива си и е последен в класирането, като продължава да бъде един от трите тима в топ 5 първенствата на Европа, който още не е записал победа.

Раджа Наинголан откри резултата в 41-ата минута, но в 61-ата от дузпа Джампаоло Пацини възстанови равенството, а домакините така и не можаха да стигнат до втори гол. Рома продължава да се отдалечава от топ 3 в таблицата, а вече е далеч и от четвъртото място.

„Вълците“ имат 35 пункта на пета позиция, като изостават с 3 от 4-ия Фиорентина, но „виолетовите“ са с мач по-малко (гостуване на Милан от 21:45). Лидерът Наполи пък е още по-далеч напред – с 44. Верона има 9 на последно място, но е на цели 12 от спасителната 17-та позиция.

AS Roma 1 - 1 Verona All Goals & Highlights...by football2yu