Ювентус припомни кой диктува модата в Серия А

Шампионът на Италия Ювентус се доближи на само точка от лидера в Серия А Рома, след като днес „бианконерите“ изнесоха истинско показно на гостуващия Наполи, сразявайки го с 3:0 на своя „Ювентус Стейдиъм“.

Фернандо Йоренте, Андреа Пирло и Пол Погба бяха точни за „старата госпожа“, като по този начин Юве събра актив от 31 точки след 12 изиграни кръга.

Шампионите се възползваха от грешната стъпка на Рома срещу Сасуоло по-рано днес, намалявайки изоставането си от „джалоросите“.

За момчетата на Антонио Конте това е и четвърта поредна победа в шампионата. За последно Юве не спечели на 20 октомври, когато бе повален с 2:4 от Фиорентина на "Артемио Франки".

Наполи от своя страна остава на трета позиция в Серия А, като „адзурите“ прекъснаха серията си от три поредни победи в Калчото. Отборът на Рафаел Бенитес разполага с актив от 28 точки, но позволявайки на 4-ия Интер да скъси пасива си на едва 3 пункта.

Домакините завършиха срещата и с човек по-малко, след като централният бранител Анджело Огбона бе изгонен малко преди края.

Наставникът на домакините Антонио Конте гласува доверие на Фернандо Йоренте и Карлос Тевес в предни позиции, докато Андреа Пирло, Артуро Видал и Пол Погба отново стартираха в средата на терена. Контузеният Джорджо Киелини бе заместен от Анджело Огбона, докато Квадво Асамоа и Маурисио Исла стартираха на двата фланга.

Рафаел Бенитес постави Гонсало Игуаин на върха на своята атака, а Марек Хамшик отново действаше в близост до Ел Пипа. Хосе Кайехон и Лоренсо Инсине атакуваха по двата фланга. Бехрами и Инлер действаха като двойка вътрешни халфове.

Сблъсъкът на „Ювентус Стейдиъм“ започна шеметно, като „бианконерите“ откриха резултата след само две минути игра. Карлос Тевес отклони с пета опит за изстрел на Исла, а топката попадна в дебнещия наблизо Фернандо Йоренте. Испанският таран прати кълбото в мрежата, но и видимо правейки го от положение на засада.

Малко след това Пепе Рейна спаси своя тим, не позволявайки на Леонардо Бонучи да удвои.

До почивката домакините от Ювентус пропуснаха още един добър шанс, като и този път вратата на „адзурите“ оцеля. В 36' Фернандо Йоренте засече точно центриране на Видал, но и този път Рейна не позволи на шампионите да отбележат.

Втората част стартира с блестяща изява на Джанлуиджи Буфон, който също трябваше да спасява своята врата. Още в 51' съотборникът на Буфон в „скуадра адзура“ Лоренсо Инсине стреля от пряк-свободен удар, но легендарният страж показа класата си и отрази.

Между 63' и 65' на „Ювентус Стейдиъм“ стана интересно, защото и двата отбора размениха по един шанс за попадение. Първо Марек Хамшик стреля в аут след не дотам добра изява на Огбона, а две минути по-късно „бианконерите“ сътвориха прекрасна атака. Маурисио Исла и Карлос Тевес разиграха с едно докосване, като акцията бе завършена от Артуро Видал. Чилийският национал обаче също не успя да намери очертанията.

Постепенно се стигна до 74', когато Ювентус се доближи стремително до трите точки. Резултатът в Торино бе удвоен, а точен за 2:0 бе Андреа Пирло. Асистентът на първото попадение Карлос Тевес изработи и второто, печелейки пряк-свободен удар пред вратата на Наполи. Зад топката застана Пирло, който не остави абсолютно никакви шансове на Рейна, бележейки изкусно във вратата на гостите.

Всичко на „Ювентус Стейдиъм“ приключи десет минути преди края, когато шампионите нокаутираха своя съперник и с трети гол. Пол Погба реализира поредния си шедьовър, след като французинът заби по прекрасен начин една отскочила топка, правейки го с мощно воле с десния крак – 3:0.

До края на срещата се стигна и до червен картон, който бе получен от защитника на Ювентус Анджело Огбона. Италианският национал събори Мертенс по непозволен начин, което и означаваше второ официално предупреждение за него.