Ювентус не успя да пречупи Рома, ала все пак временно се изкачи в четворката

Отборите на Ювентус и Рома не излъчиха победител в днешното съботно дерби от 12-ия кръг на италианската Серия А, играно на "Стадио Олимпико" в Торино. Винченцо Якуинта откри за домакините през първата част, преди обаче капитанът на Рома Франческо Тоти да изравни от дузпа в края на полувремето.

Наставникът на "бианконерите" Луиджи Дел Нери реши да остави легендата Алесандро Дел Пиеро на резервната скамейка на своя тим, гласувайки доверие на Якуинта и Куалиарела в предни позиции.

Именно те двамата можеха да изработят първо попадение за Ювентус в сблъсъка, след като още в 8' Куалиарела центрира към Якуинта, който останал един на един срещу Пауло Серджо, не успя да овладае по най-добрия начин топката и да я изпрати в мрежата, стреляйки от твърде скъсен от противниковия страж ъгъл.

Три минути по-късно пък към вратата на домакините стреля Жереми Менес, чийто коварен изстрел бе отразен по добър начин от Марко Сторари. В 23' пък отново пропуск пред вратата на Пауло Серджо направи Винченцо Якуинта, който не успя да оползотвори добро подаване на Акуилани.

В 34' резултатът все пак бе открит, като Якуинта се реваншира за пропуските си до този момент. Таранът получи ново подаване от Алберто Акуилани, като с красиво и акробатично воле прониза Серджо за 1:0. Радостта на домакините обаче трая кратко, тъй като в 45' Рома получи шанс да изпълни дузпа в своя полза. Реферът видя игра с ръка в наказателното поле на Ювентус, а Франческо Тоти бе точен от бялата точка, правейки резултата 1:1.

През втората част пък до попадения в някоя от двете врати не се стигна, като до края домакините от Ювентус можеха на няколко пъти да стигнат до успеха. Удар на Маркизио бе близо до целта в 65', а малко преди края голов удар на Акуилани бе блокиран от Николас Бурдисо. Фелипе Мело също изпробва късмета си, ала Пауло Серджо отново бе на висота.

По този начин Юве все пак успя да измести временно шампиона Интер от четвъртата позиция в Серия А, ден преди дербито на Милан между "нерадзурите" и лидерите във временното класиране Милан. Рома пък остава на 6-та позиция, с актив от 19 точки след 12 изиграни срещи до момента.