Юве върна Наполи в битката за Скудетото след издънка срещу слабак (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Ювентус не успя да отбележи гол във Ферара, където завърши при резултат 0:0 срещу новака СПАЛ 2013 в мач от 29-ия кръг на италианската Серия "А". Така "бианконерите" загубиха първи точки през новата година и вече имат 75. Тимът на Масимилиано Алегри е лидер в шампионата, но можеше да дръпне със 7 точки на преследвача Наполи. Ако днес тимът на Маурицио Сари спечели домакинството си на Дженоа, то неаполитанци ще са само на 2 пункта зад "Старата госпожа" при оставащ пряк сблъсък помежду им до края на първенството.

Юве бе атрактивен, но ялов в предни позиции. В началото гостите отстъпиха инициативата с цел да накажат СПАЛ на контраатаки. Това бе на път да се случи, когато Алекс Сандро бе изведен гениално от Коща, но бранител на домакините изби в последния момент. Последва удар на Дибала, който мина встрани от вратата, а точно в 45-ата минута аржентинецът имаше нов шанс да вкара. Тогава обаче изстрелът му от пряк свободен удар мина на сантиметри от гредата.

През втората част най-чистото положение отново се откри пред Дибала, но той стреля разочароващо по земя. Домакините не осъществиха никакви по-сериозни нападания, но това се оказа достатъчно, за да запишат 4-и пореден мач без загуба. Новакът е 17-и с 25 точки, точно над зоната на изпадащите. Юве пък не допусна гол във своята врата в 10-и пореден двубой, но прекъсна серията си от 12 шампионатни успеха.