Юве превзе и Сицилия след нови спорни отсъждания (ВИДЕО)

снимка: Guliver/Getty Images

Макар и след спорни съдийски отсъждания, шампионът на Италия Ювентус успя да запише 8-а победа от общо 9 изиграни мача в Серия А през новия сезон.

Попадение на Артуро Видал донесе на "старата госпожа" успех с 1:0 при визитата на Катания, докато домакините завършиха мача и с човек по-малко. Джовани Маркезе получи втори жълт картон в 67.

Изключително спорен момент обаче се разигра през първата част, когато попадение на домакините бе отменено поради твърде спорни обстоятелства. Бергесио вкара топката в мрежата на Буфон, но голът не бе признат. Последваха бурни протести от скамейката на Катания, като дори президентът на клуба Антонино Пулвиренти бе изгонен в следствие на емоционалната си реакция. В следващите пет минути цели петима футболисти на домакините бяха декорирани с жълти картони, бивайки до краен предел изнервени от решението на съдиите.

Спорен момент имаше и през вторите 45 минути, когато се създадоха впечатления, че при победното попадение на Артуро Видал има засада на Никлас Бендтнер. В крайна сметка Юве спечели срещата и вече разполага с актив от 25 точки в Серия А. Втори е Наполи с 19, но и мач по-малко. Днес "адзурите" приемат отбора на Киево.

Наставникът на гостите Антонио Конте стартира с нападателна двойка Никлас Бендтнер - Мирко Вучинич в схема 3-5-2, докато в халфовата линия бяха наредени Стефан Лихтщайнер, Квадво Асамоа, Андреа Пирло, Артуро Видал и Пол Погба. Андреа Бардзали, Леонардо Бонучи и Джорджо Киелини стартираха пред капитана Джиджи Буфон, за когото това бе празнично участие №500 в Серия А.

Аржентинското дуо Алехандро Гомес - Гонсало Бергесио започнаха в атаката на Катания, като треньорът на сицилианците Роландо Маран също нареди своя тим в тактическа постройка 3-5-2.

Двубоят в Сицилия започна с мощен изстрел към вратата на Артуро Видал, който Мариано Андухар съумя да отрази. Никлас Бендтнер също не успя да реализира, стреляйки твърде слабо с глава в ръцете на стража.

Постепенно Катания започна да натиска своя гост, като именно тогава се стигна и до най-спорния момент за първата част. Центриране на Маркезе намери Николас Споли, който с глава насочи топката към далечната греда. Бергесио вкара кълбото във вратата, но последва съдийски сигнал. Така и не стана ясно, защо точно бе отменено попадението. Засада в ситуацията категорично нямаше, като другата възможност оставаше нарушение на Франческо Лоди, което също би било пресилено. Гол обаче нямаше, а напрежението на "Стадио Анджело Масимино" се покачи до краен предел.

До края на полувремето Юве имаше няколко шанса за откриване на резултата. Бендтнер нацели гредата след центриране на Пирло, но датчанинът се намираше и в положение на засада. Пол Погба застраши вратата на Андухар с мощен изстрел от дистанция, докато Мирко Вучинич можеше да реагира по-добре при възможност за добавка. Отново той и Андреа Пирло тестваха Андухар до почивката, но аржентинският вратар показа класа.

На почивката двамата треньори не извършиха промени в своите стартови състави, а Ювентус все пак успя да стигне до първи гол в 56'. Отново обаче останаха колебания, дали съдиите са преценили правилно ситуацията. Никлас Бендтнер получи подаване на добра позиция и стреля, но Андухар спаси. Топката обаче се озова в краката на Артуро Видал, който нямаше как да сбърка и вкара за 0:1. Останаха обаче съмнения, дали Бендтнер не бе в позиция на засада при подаването към него.

Сякаш за да стане напълно невъзможна задачата на домакините, в 65' Катания остана и с човек по-малко на терена. Джовани Маркезе постъпи глупаво и игра с ръка при вече получен жълт картон, което и логично доведе до неговото отстраняване.

Едва в 77' бе извършена и първа промяна в състава на Юве, като Мирко Вучинич отстъпи мястото си на останалия резерва в днешния следобед Себастиян Джовинко. Десетина минути преди края пък Андреа Бардзали за малко не си отбеляза автогол, след като бранителят прати топката по посока външната страна на мрежата.

Сицилианците направиха всичко по силите си, за да върнат инкасираното попадение, но вече и с човек по-малко, това бе трудна задача срещу действащия шампион на Италия. Ювентус удържа крехкия си аванс в резултата, което и позволи на "бианконерите" да прибавят нови три точки към своя актив.