Юве и Интер спретнаха постно реми за радост на "нерадзурите" (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Ювентус и Интер завършиха при резултат 0:0 в дербито от 16-ия кръг на Серия "А", играно на "Алианц Стейдиъм" в Торино. По този начин "нерадзурите" запазиха първата позиция в класирането и останаха непобедени с 40 точки. "Старата госпожа" дебне на второто място с 38, но третият Наполи днес може да си върне първата позиция, ако победи Фиорентина у дома.

Футболистите на Лучано Спалети трябва да се радват, че отмъкнаха точката, тъй като Юве можеше да спечели с комфортен аванс. Положенията пред вратата на Самир Ханданович бяха доста, но босненецът спаси много от тях. Атаките на Интер бяха по-редки, а от тях нямаше нито едно чисто голово положение.

Още в 9-ата минута домакините можеха да поведат. Манджукич засече перфектно центриране отдясно, но Ханданович изби. При добавката хърватинът насочи топката с глава над падналия страж, но Жоао Миранда изчисти от голлинията. След това Сами Кедира имаше шанс да вкара, но Ханданович пак се намеси.

Гредата спаси Интер в 45-ата минута, когато центриране на Куадрадо попадна на главата на Манджукич. Ударът бе добър, но напречният стълб не позволи топката да влезе в мрежата на гостите. След това отново Манджукич, Асамоа и Игуаин имаха шансове, но стражът на "нерадзурите" бе непоклатим под рамката и така нито един от тимовете не успя да отбележи.