Юве и Фиорентина взеха комфортен аванс преди реваншите

Италианските отбори записаха две победи в ранните мачове на Лига Европа, която бе подновена с първите 1/16-финални двубои.

Шампионът Ювентус се наложи с 2:0 при домакинството си на Трабзонспор и си осигури комфортна преднина преди реванша в Турция.

Възпитаниците на Антонио Конте обаче не впечатлиха с представянето си на терена, въпреки че доминираха в голрми периоди от срещата, като Пол Погба удари и греда в самия край на мача.

Пабло Освалдо откри резултата в 15-ата минута, но играта на домакините не се получаваше и те изпитваха сериозни трудности. Tова се усети особенo през втората част, в която Юве все по-трудно създаваше положения пред вратата на съперника.

Все пак "старата госпожа" търпеливо изчака своя миг и успокои феновете си с втори гол, дело на Пол Погба в 4-ата минута от даедното 5-минутно продължение на мача.

Двугият представител на Апенините, който игра от 20:00 днес - Фиорентина показа много по-голямо желание от "бианконерите", налагайки се с 3:1 при гостуването си на датския Есберг.

Алесандро Матри откри резултата още в 9-ата минута, но още в следващата си атака домакините възстановиха равенството чрез Мартин Пушич (10').

Фиорентина обаче отново излезе напред в резултата чрез Йосип Иличич в 15-ата минута, а крайното 3:1 оформи Алберто Акуилани.

Така Юве и Фиорентина си осигуриха комфортан преднина преди реваншите следващата седмица, а останалите два италиански представители в турнира - Наполи и Лацио играят от 22:05, като неаполитанците гостуват на Суонси, а Лацио приема българския шампион Лудогорец.