Юве дойде, видя и си взе Купата на Италия в Рим срещу ялов Лацио (ВИДЕО)

Ювентус бавно и методично върви към требъл този сезон. "Старата госпожа" спечели Купата на Италия насред Рим на "Олимпико" и то за трети пореден път. Жертва на торинци стана яловият Лацио, който въпреки мощната подкрепа от тифизите не бе достоен противник и не си вярваше, че може да триумфира за сметка на символичния домакин от северна Италия.

Юве поигра 25 минути и спокойно поведе с 2:0, което се оказа и крайният резултат в срещата. Дани Алвеш в 12-ата и на Бонучи в 24-ата минути отлелязаха головете. Така защитници донесоха първи трофей на тима през кампанията. В неделя победа над слабака Кротоне ще означава и Скудето, а на 3 юни е финалът в ШЛ, когато Ювентус може да официализира требъл, който е бленуван от феновете на клуба.

"Черно-белите" не си дадоха особен зор и се напъваха само през първата част. През второто полувреме Лацио се посъбуди, но видимо това се дължеше на факта, че Юве се дръпна в защита и предпочете да запази резултата и доста сили.

На няколко пъти лациалите бяха близо до почетно попадение, но такова не падна. Трябва да се отбележи, че на вратата за Ювентус бе Нето, а не легендата Буфон. И това не помогна на "орлите" да се разпишат.