Юве докосва финал за Купата след труден сблъсък

Ювентус извоюва скъпоцененна победа с 1:0 при гостуването си на Аталанта в първия мач от полуфиналния сблъсък помежду им в турнира за Купата на Италия. Припомняме, че бергамаските взеха скалпа в миналия кръг на фаворита Наполи и то насред Неапол, за да си заслужат сблъсък със "Старата госпожа".

Победният гол за торинския гранд бе реализиран още в самото начало, а негов автор стана Гонсало Игуаин (3). В 23-ата минута домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Мехди Бенатия и съдията Паоло Валери се допита до системата за видеоповторения ВАР, след което посочи бялата точка. Алехандро Гомес обаче пропусна 11-метровия наказателен удар. До края на полувремето пропуски от гостите направиха Игуаин и Блес Матюиди.

Буфон стана герой за гостите, след като парира удар на Алехандро Гомес в началото на втората част. В 74-ата минута Манджукич от гостите пропусна с глава. Чудесни възможности за домакините до края на мача имаха Йосип Иличич и Андреа Петаня, който не успя да се разпише сам срещу Буфон и да донесе напълно заслужено реми.