Юта наказа Спърс за 10-а поредна, шампионите загасиха "слънцата" (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Юта Джаз продължава да не познава вкуса на поражението вече в 10 поредни срещи. Тимът от Солт Лейк Сити наказа у дома Сан Антонио Спърс със 101:99 в драматична битка. Първите две части бяха изравнени, а "шпорите" взеха третата с 29:15. Силна последна четвърт обаче позволи на Джаз отново да се окичи с успеха.

Младата звезда Донован Мичел отново бе в основата на победата с 25 точки. 19 вкара Дерик Фейвърс, а Руди Гобер се отчете с дабъл-дабъл - 10 точки и 12 борби. Всички титуляри на Спърс вкараха по над 10 точки, а най-резултатен бе Кайл Андерсън с 16. Пау Гасол вкара 15 и овладя 15 отскочили топки.

Така Юта Джаз вече е с положителен баланс от 29 победи и 28 загуби, което отрежда на тима 10-ото място на Запад. Спърс продължават да бъдат трети с баланс 35-23.

Шампионите от Голдън Стейт пък размазаха Финикс Сънс в своята "Оракъл Арена" със 129:83. Това е четвърта загуба на "слънцата" от Аризона с 40 или повече точки разлика през този сезон. Стеф Къри вкара 22 за победителите, а Омри Каспи направи много силен мач с 19 точки и 10 борби. За Финикс най-много вкара Елфрид Пейтън. Бившият гард на Орландо наниза 29 точки, но липсата на голямата звезда Девин Букър си каза думата.

"Воините" са лидери в Западната конференция с 44 успеха и 13 поражения, докато "слънцата" са на предпоследното 14-о място на Запад с баланс 18-40.