Юсейн Болт с победа на 200 м в Диамантената лига

Юсейн Болт спечели лесно победата на 200 метра в турнира Диамантена лига по лека атлетика, който се проведе в Париж. На новата писта на "Стад дьо Франс", отговаряща на всички изисквания за провеждане на олимпийски турнир, състезателят от Ямайка завърши с време 20.03 секунди. На второ място остана французинът Кристоф Льометр, изминал дистанцията за 20.21 секунди. На трето място завърши американецът Дарвис Патън с време 20.59 секунди.

Световният рекордьор на 100 и 200 метра Болт бе посрещнат от публиката в Париж като филмова звезда, засенчвайки напълно представителя на домакините Льометр. Фаворитът на 400 метра Джереми Уоринър (САЩ) остана едва на четвърто място в тази дисциплина. Американецът си постави за цел да спечели титлата на световното първенство в Даегу (Република Корея), което ще се проведе между 27 август и 4 септември. Уоринър завърши с време 45.50 секунди, изоставайки значително от победителя Крис Браун (Бахамски острови). Браун финишира с
време 44.94 секунди.

Световният рекордьор на 110 метра с препятствия Дайрън Роблес от Куба спечели в тази дисциплина, побеждавайки големия си опонент от САЩ Дейвид Оливър на стадиона в северните
покрайнини на френската столица. Кастер Семеня се поздрави с успеха на 800 метра при жените и доказа за пореден път, че се намира близо до най-добрата си форма. Състезателката от Република Южна Африка спря хронометрите на 2:00.18 минути, а на второ място в тази дисциплина остана мароканката Халима Хахлаф.

В осмото състезание за сезона от Диамантената лига имаше и българско участие. Ивет Лалова завърши четвърта на 100 метра с време 11.18 секунди. Първа бе Кели-Ан Баптист от Тринидад и Тобаго с време 10.91 секунди. На 400 метра с препятствия Ваня Стамболова остана на шеста