Юношите ни с победа в Германия

Юношеският национален отбор на България (до 19 години) спечели първата си контрола от лагера в Германия.

Момчетата на треньора Методи Деянов, които се подготвят за европейските квалификации през ноември в Израел, победиха с 1:0 отбора на Хановер до 19 години.

Единственото попадение вкара защитникът на Левски Мики Орачев още във 2-ата минута, след като ударът му рикошира в крак на германски бранител, направи парабола и влетя в мрежата на вратаря.

Отново Орачев направи още няколко отлични включвания до края на срещата. Серкан Юсеин също се опита да порази противниковата врата в 78-ата и 89-ата минути. Жълт картон в края на мача получи Антонио Вутов.

Следващата приятелска среща на отбора е в четвъртък на стадион "Порше" във Волфсбург от 15:30 часа българско време.

По-малките национали - родените през 1998-а година, завършиха 0:0 с отбора регион Вестфалия на стадиона в градчето Реда.

Треньорът на българската селекция Павел Панов даде шанс на всички момчета в групата да играят по едно полувреме. Срещата премина при поделено надмощие, а головите положения не бяха много.

В регионалния отбор на Вестфалия са включени момчета от водещи школи като Борусия (Дортмунд), Шалке 04, Бохум, Падерборн, Арминия (Билеферд) и от спортното училище в Зийген.

Утре 19-годишните играят втората си проверка на германска земя срещу състава на Волфсбург.

По-малките ще имат втора възможност да победят Вестфалия, като срещата този път ще се състои на терена в Кайзерау, където българите са на лагер.