Юнайтед си го изкара на слабак

Манчестър Юнайтед се справи безпроблемно с Уигън в мача от 1/16 финалите на ФА Къп. "Червените дяволи" нанизаха цели 4 гола във вратата на отбора от Чемпиъншип. Така Юнайтед прекъснаха серията от три поредни мача без победа.

Това е втори успех с този резултата, след като в предишния кръг момчетата на мениджъра Жозе Моуриньо отстраниха Рединг.

Юнайтед игра без големите си звезди Пол Погба и Златан Ибрахимович, но това не попречи на резервите да се развихрят.

Маруан Фелайни откри резултата в 44-ата минута. Крис Смоулинг покачи на 2:0 през второто полувреме. А в края на мача Хенрих Михтарян и Бастиан Швайнщайгер оформиха разгрома.

Разликата между Юнайтед и Уигън е цели 36 места в английския футбол. "Червените дяволи" са на 6-ата позиция във Висшата лига, а Уигън е на 22-рото място във второто ниво на местния футбол.