Юнайтед с фантастичен коледен обрат като гост

Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа, след като стигна до прекрасен обрат при гостуването си на Хъл Сити, стигайки до обрат от 0:2 до 3:2, постигайки едно от чудесата на футболния Боксинг дей в Англия.

Началото на срещата беше кошмарно, след като в 4- Джеймс Честър даде аванс на домакините след спорен корнер в тяхна полза, а след това и дейвид Мейлер се разписа в 13', за да прати феновете на тима в екстаз.

Страстите бяха охладени от Смолинг в 19', а само 7 по-късно Уейн Рууни вкара прекрасен гол, с който изравни резултата. Юнайтед можеха да отбележат няколко пъти, но голът падна в 66', когато Честър си наниза автогол.

До края Хъл изпусна 4 чисти положения да изравни, а Валенсия си изкара глупав червен картон за разкарване на топката. Това пък беше първият случай, в който отбор на Боксинг дей успява да обърне мач, в който почва от губеща позиция.

"Червените дяволи" събраха 31 точки и са вече само на 5 от лидера Ливърпул, който излиза тази вечер срещу Манчестър Сити на "Етихад". Хъл пък се намира на 12-о място с 20 пункта.

Интересното в съставите на двата отбора беше появяването на Дарън Флечър, който за първи път от година излезе като титуляр. Той и съотборниците му почнаха разочароващо, а след центриране от корнер Брус отклони с глава към Честър, а централният бранител бе точен от близко разстояние - 1:0.

Малко по-късно защитата на Манчестър сбърка фатално, и то на няколко пъти, като не успя да изчисти на няколко пъти слаби подавания, а накрая Мейлер стреля в краката на Еванс, а топката се оплете в мрежата зад Де Хеа - 2:0.

Оттам нататък обаче на терена имаше само един отбор и това беше този на Юнайтед. В 18' Рууни центрира брилянтно в наказателното поле, където Смолинг показа отлична игра с глава намали. Само няколко минути по-късно дойде и най-красивият момент в срещата, когато Рууни стреля прекрасно от 20 метра и остави безпомощен вратаря на домакините - 2:2.

Освен това Рууни стана едва вторият играч със 150 или повече гола в Премиър лийг, като преди него това е правил единствено Тиери Анри. Иначе второто полувреме се изигра на висока скорост, но гол падна при наглед лесна ситуация - в 66' Иънг центрира в наказателното поле, а Честър закова топката в собствената си врата.

По-късно Евра имаше основателни претенции за дузпа, след като бе съборен в наказателното поле, но такава не последва. В последните 10 минути пък Греъм, Честър и Сагбо се отчетоха с уникални пропуски, а Де Хеа и компания извадиха страхотен късмет, макар че в последните 5 минути играха с човек по-малко заради заслужен червен картон на Антонио Валенсия.