Юнайтед отстреля слаб Ливърпул в голямото дерби (ВИДЕО)

Най-скъпият тийнейджър в историята на футбола Антони Марсиал направи мечтан дебют с екипа на Манчестър Юнайтед, след като реализира решителен гол в дебюта си при успеха с 3:1 в голямото дерби срещу Ливърпул в 5-ия кръг на английската Висша лига.

„Червените дяволи“ за първи път от началото на сезона истински зарадваха феновете си, като преодоляха неузнаваемо слаб и плах отбор на Ливърпул, който по никакъв начин не припомни за доброто си представяне като гост на Арсенал преди паузата.

Дейли Блинд откри резултата в 47-ата минута, след като с мощен изстрел в горния ъгъл се възползва от центриране на Хуан Мата от фаул при заучено положение. В 70-ата минута Андер Ерера бе фаулиран в наказателното поле и сам превърна дузпата в гол с безпощаден изстрел от бялата точка.

Кристиан Бентеке в 84-ата с фамозна задна ножица върна надеждите на Ливърпул, но само 120 секунди по-късно фантастичен самостоятелен пробив между трима противници на Нтони Марсиал завърши с прецизен изстрел в ъгъла за 3:1, с което „Олд Трафорд“ избухна.

Манчестър Юнайтед събра 10 точки и се изравни на второ място в Арсенал в класирането, изоставайки с 5 от лидера Манчестър Сити. Ливърпул остава със 7 пункта на 9-та позиция.

По-рано днес Манчестър Сити спечели драматично с гол последната минута гостуването си на Кристъл Палас с 1:0 (повече подробности вижте НА ТОЗИ ЛИНК).

Арсенал пък надделя с 2:0 над Стоук Сити (повече подробности вижте НА ТОЗИ ЛИНК), а в ранния мач за деня Челси бе сразен с 1:3 от Евертън като гост (повече подробности вижте НА ТОЗИ ЛИНК).

В началото на срещата Юнайтед бе подчертано по-активният отбор и въпреки че не създаваше чисти голови положения, натика съперника в собствената му половина. Симон Миньоле на два пъти с невнимателни намеси подари топката на противник и провокира напрежение в наказателното си поле, макар "червените дяволи" да не се възползваха от подаръците.

След изминаването на първите 20 минути от срещата Ливърпул бе успял да поизравни играта по отношение във владеенето на топката, като и двата отбора се затрудняваха да си подадат повече от три точни последователни паса и съответно да създадат нещо интересно в предни позиции.

Първото полувреме неизбежно отмина без нито един опасен удар, без нито един точен удар, без нитоедно чисто голово положение и без нито едно атрактивно отиграване от някой футболист. Юнайтед не успяваха да организират играта си по начина, по който искаха, докато Ливърпул рядко изобщо се сещаше да създава контраатаки.

След като през първата част стана ясно, че от игрова ситуация трудно може да се получи нещо интересно, Юнайтед откриха резултата със заучено изпълнение на статично положение. Влезлият като резерва Ашли Йънг бе фаулиран отляво пред наказателното поле от Натаниъл Клайн, а Хуан Мата центрира заучено по тревата към точката за дузпата. Там непокритият Дейли Блинд с безпощаден изстрел препарира Симон Миньоле и оплете кълбото в горния ляв ъгъл - 1:0.

В 51-ата минута Давид де Хеа подари топката на съперник и допринесе за най-опасното положение от страна на Ливърпул, при което Крис Смолинг трябваше да чисти пред голлинията преди Кристиан Бентеке да може да засече центриране отдясно на Роберто Фирмино. Секунди по-късно Де Хеа се реваншира с отлична намеса след добър коварен удар на Дани Ингс, който бе изведен зад защитата от дълбочина.

В 64-ата минута Ливърпул стигна болезнено близо до изравняване на резултата след два последователни удара при центриране от корнер, но и в двата случая геройски от голлинията изчисти Дейли Блинд.

В 70-ата Андер Ерера бе повален невнимателно от Натаниъл Клайн, който по никакъв начин не игра с топката в ситуацията и единствено направи контакт с Ерера с шпагата си. Съдията посочи бялата точка, а потърпевшият с мощен изстрел по безкомпромисен начин направи 2:0.

Ander Herrera Goal Manchester United 2 - 0...by goals5

Ливърпул не се обезсърчи от инкасираното второ попадение и Джордан Айб в 83-ата минута провокира блестяща намеса от Де Хеа с далечен удар. Бентеке секунди по-късно пък използва неправилно изчистена топка, за да направи великолепна задна ножица и да разстреля испанския страж на Юнайтед за 2:1.

Christian Benteke Goal - Manchester United vs...by edward-gashi

Антони Марсиал обаче само две минути по-късно собственоръчно прекърши надеждите на Ливърпул за обрат, защото получи топката отляво пред пеналтерията и направи фамозен пробив между трима бранители на Ливърпул, преди да прати кълбото неспасяемо в долния ляв ъгъл - 3:1.

Manchester United 3: 1 Liverpool | Goal Anthony...by Pathmanathan_Cumanan