Юнайтед измъкна точка на "Анфийлд" в стил "Моуриньо"

снимка: twitter.com

Ливърпул и Манчестър Юнайтед не се победиха и завършиха 0:0 в дербито на кръга в английската Висша лига, играно на "Анфийлд". Мърсисайдци трябва да съжаляват, защото създадоха много чисти положения пред вратата на Давид де Хеа, но испанският страж бе непробиваем и спаси отбора на Жозе Моуриньо за пореден път. Играчите на Юрген Клоп играха освободено и постоянно атакуваха, прилагайки висока преса. Юнайтед пък не показа лицето, което демонстрираше в предните двубои, и не създаде почти никакви опасности пред Симон Миньоле.

Най-деен за домакините бе Мохамед Салах. Египтянинът създаде най-опасните положения пред вратата на Де Хеа. Той опита няколко изстрела през първата част, но не съумя да отбележи. В 35-ата минута дойде най-добрата ситуация за Ливърпул. Фирмино центрира опасно за Жоел Матип, а бранителят стреля от близко разстояние. Де Хеа направи феноменално спасяване, парирайки топката. При добавката Мохамед Салах пропусна от чиста позиция и кълбото прелетя на сантиметри от дясната греда на испанеца.

В 43-ата минута пък Юнайтед изпусна единствения си сериозен шанс в дербито. Ромелу Лукаку комбинира чудесно с Антони Марсиал и излезе очи в очи с Миньоле. Белгиецът стреля, но сънародникът му се намеси авторитетно.

През втората част домакините продължиха с натиска, а Юнайтед остана в собствената си половина. В 56-ата минута мърсисайдци пропуснаха нова чиста ситуация. Емре Джан получи добра топка в наказателното поле и стреля от воле от близка дистанция, но само късметът му попречи да отбележи. Топката прелетя над гредата на Де Хеа и Юнайтед излезе сух от това положение.

До края играчите на Юрген Клоп опитаха всичко, но гостите се бяха пакетирали в стил "Моуриньо" пред наказателното си поле. В последните минути Ловрен и Матип опитаха да отбележат след удари с глава при две последователни центрирания от корнер, но не сполучиха.

Така "червените дяволи" продължават без загуба и заемат лидерска позиция в класирането преди двубоя на Манчестър Сити срещу Стоук Сити. Тимът на Специалния има в актива си 20 точки. Ливърпул е на 6-а позиция с 13 пункта.