Юнайтед излъга Тотнъм в постно начало на сезона (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед започна с победа 1:0 над Тотнъм новия сезон в английската Висша лига на „Олд Трафорд“ в постен и неособено атрактивен двубой. Единственото попадение падна в 22-ата минута на срещата и бе автогол на Кайл Уокър, който, в стремежа си да попречи на Уей Рууни да стреля от чиста позиция в наказателното поле, прати кълбото в собствената си мрежа.

Това бе единственото сериозно положение в актива на Юнайтед за цял мач, а като цяло „червените дяволи“ отправиха само един точен удар по посока на противниковата врата, но успяха да опазят преднината си.

Луис ван Гаал заложи на четирима нови в стартовия си състав – Серхио Ромеро, Матео Дармиан, Морган Шнайдерлин и Мемфис Депай, като първите двама се представиха отлично с екипа на новия си отбор. В полседствие на терена се появи и Бастиан Швайнщайгер, но той не успя да блесне с изявите си поради факта, че „шпорите“ натиснаха в края в търсене на изравнителен гол.

Серхио Ромеро се отличи с няколко отлични изяви и не случайно името му бе скандирано от феновете на Юнайтед, които усещаха, че ще разчитат главно на него през настоящия сезон, предвид траснферната сага с Давид де Хеа и Реал Мадрид.

В крайна сметка с неособено впечатляващо представяне Манчестър Юнайтед спечели първия си двубой срещу отбор от топ 6 на класирането през миналия сезон.

Изненадващо или не, първият четвърт час не предложи голови положения, но индикира, че Тотнъм играе с далеч повече самочувствие и увереност в сравнение със съперника си и действа далеч по-сигурно от предишния двубой на "Олд Трафорд" през март. Тогава Юнайтед поведе с 3:0 още до 30-ата минута, но сега в началото на сезона нервността на "червените дяволи" не им позволяваше дори да се задържат в противниковата половина.

Първоначално от новите попъления Матео Дармиан изглеждаше по-сигурен от Морган Шнайдерлин, докато Мемфис Депай рядко играеше с топката. В 22-ата минута обаче изненадващо Юнайтед откри резултата противно на логиката на терена.

Бентелеб загуби топката в собствената половина и вдъхнови бърза контраатака на Юнайтед, която се разви по дясното крило. Ашли Йънг бе изведен в близост до наказателното поле и моментално подаде вляво за Уейн Рууни, който бе абсолютно сам в пеналтерията. Докато той успее да си нагласи топката за стрелба, Уокър се върна да я избие, но вместо това, я прати неспасяемо в мрежата на Мишел Ворм - 1:0.

Kyle Walker Own Goal Manchester United 1 - 0...by ViralDailyTV

За съжаление след попадението срещата не стана по-отворена, като единствената промяна в действията на двата тима бе фактът, че Юнайтед започна да играе повече с топката, но я раздаваше предимно по ширината на терена и не стигаше до голови положения.

Серхио Ромеро се намеси два пъти при удари на Кристиан Ериксен от опасни ситуации, които обаче се превърнаха в източник на анемични изстрели - така Юнайтед се оттегли на почивка с минимален аванс в двубой без реални опасности.

Бастиан Швайнщайгер замени Майкъл Карик в 60-ата минута и обра аплодисментите от трибуните, но това бе най-значимото събитие в началото на втората част. Юнайтед продължаваше да няма точен удар, а Тотнъм не успяваше да застраши сериозно вратата на Ромеро, който демонстрираше отлично чувство за пласиране и бързи реакции.

Манчестър Юнайтед заигра с повече подавания и владеене на топката във втората част на полувремето, но дори обещаващи акции с едно докосване по крилата и центрирания не завършваха с удари - именно този аспект липсваше в изявите на "червените дяволи" и именно той правеше мача постен.

В заключителните минути на мача Тотнъм отново пробва да постави под напрежение домакините, но бе напълно развенчан от намесите на Серхио Ромеро, който, въпреки че не правеше нищо феноменално, бе на мястото си, за да предотвратява потенциални опасности. Това бе забелязано от феновете на Юнайтед, които скандираха името му след спасяване на удар по диагонала от малък ъгъл на Ериксен в 84-ата минута.

В 88-ата Ромеро отрази далеч по-опасен изстрел на Ериксън и отново заслужи признанието на привържениците на Юнайтед, които усещаха, че в този слаб мач на тима им вратарят е основната причина резултатът да остане позитивен.

Състави

Мениджърът на „червените дяволи“ Луис ван Гаал направи смело и красноречиво решение да остави Давид де Хеа извън групата за двубоя заради напрежението около очаквания трансфер на испанския страж в Реал Мадрид.

Вместо Де Хеа, на вратата на Юнайтед очаквано застава бившият страж на Сампдория и национал на Аржентина Серхио Ромеро – едно от четирите летни попълнения на тима в стартовия състав срещу Тотнъм.

В защита са подредени Матео Дармиан – десен бек на италианския национален отбор и Торино; Крис Смолинг, Дейли Блинд и Люк Шоу, който застава отляво, въпреки че и самият Блинд има предпочитания към фланговата позиция в защитата.

Морган Шнайдерлин дебютира в официален мач за новия си отбор в партньорство с Майкъл Карик в средата на терена, докато Бастиан Швайнщайгер е оставен на пейката. По крилата се разчита на Хуан Мата и Ашли Йънг, а голмайсторът на холандското първенство за миналия сезон Мемфис Депай оперира зад единствения чист нападател Уейн Рууни.

Тотнъм използва идентичната схема 4-2-3-1 с вратар Мишел Ворм, който замества Юго Льорис – френският страж се намира в подобна ситуация като Де Хеа, защото е свързван с трансфер именно на „Олд Трафорд“ при евентуално напускане на испанеца.

Бившият десен бек на Атлетико (Мадрид) Тоби Алдервейрелд започва в средата на защитата заедно с Ян Фертонген, а Кайл Уокър и Бен Дейвис са на двата фланга на ариегарда. Набел Бенталеб и Ерик Дайър си партнират в средата на терена, а на двата фланга са Насер Шадли и Муса Дембеле. Кристиан Ериксен е поставен зад гърба на водещия голмайстор през миналия сезон Хари Кейн.