Юнайтед - Аякс е финалът в Лига Европа! Холандските деца издържаха срещу Лион в мъжка битка

Манчестър Юнайтед и Аякс ще играят на финала в Лига Европа, който ще се играе на 24 май в Стокхолм. Това стана ясно, след като "червените дяволи" се справиха със Селта Виго, а Аякс с Лион на 1/2 финалите.

Юнайтед и Селта направиха 1:1 в реванша и с общ резултат от 2:1 англичаните се класираха за мача за титлата.

Аякс пък загуби с 1:3 от Лион в мача-реванш, но с общ резултат от 5:4 стигна до финала.

Английският гранд се класира за финала след доста скучен реванш на "Олд Трафорд". Единственият гол вкара Меруан Фелайни с глава в 17-ата минута. Защитата на испанците допусна нелепа грешка и позволи на белгиеца да се промъкне зад тях и от близо да стреля с глава.

Факундо Ронкалия изравни в 85-ата минута и върна надеждите на испанските фенове. Минути по-късно обаче той и Ерик Бейли от Юнайтед получиха директни червени картони.

Лион и Аякс пък сътвориха истинско зрелище във Франция. Младоците от Холандия имаха страхотни шансове да поведат с 2:0, дори и повече през първата част, но изпортиха доста положения. Все пак в 27-ата минута Долберг закова за 1:0. Лион продължи да напада, но опасностите бяха предимно за Аякс след контра атаки. Французите допускаха детски грешки в защита и оставяха своите съперници да стигнат до удар.

Все пак опитният Александро Лаказет обаче успя да си изпроси дузпа, след което я вкара. Само минута по-късно отново Лаказет закова за 2:1.

Второто полувреме бе много по-интригуващо, тъй като кървавата битка стана още по-жестока. Лион и Аякс се спукаха да пропускат положения. Все пак в 81-ата минута Рашид Гезал вкара за 3:1, а публиката по трибуните едва не събори стадиона. В 84-ата минута Вейгвер получи втори жълт картон и бе изгонен. До 90-ата минута Лион пропусна още няколко страхотни шанса да вкара мача в продължения.