Йоренте се отпуши, Юве дръпна с 3 точки на върха

Шампионът Ювентус очаквано спечели домакинството си на Палермо и продължи удивителната си серия от победи на собствения стадион. „Старата госпожа“ подчини сицилианците с 2:0, като вече има 23 поредни успеха в Торино, в които тимът е отбелязал 57 гола и е инкасирал само 11.

Артуро Видал изведе домакините напред в резултата в 32-ата минута след бърза контраатака и асистенция на Карлос Тевес, с което секнаха проблемите на „бианконерите“ срещу сгъстената отбрана на съперника.

В 64-ата минута Фернандо Йоренте свали напрежението от себе си и се разписа за 2:0, откривайки най-накрая головата си сметка от началото на сезона. Баскът имаше проблеми с реализирането на положенията до днес, което доведе до критики към него и Масимилиано Алегри, но срещу Палермо бившият стрелец на Атлетик (Билбао) се отплати за неспиращото доверие на треньора към него.

За Палермо бившият футболист на ЦСКА Ивайло Чочев изгледа мача от резервната скамейка.

Така Ювентус се възползва по най-добрия начин от равенството на Рома 0:0 снощи като гост на Сампдория и увеличи преднината си на върха пред въпросните два отбора. „Старата госпожа“ има вече 22 точки – 3 повече от „вълците“ и 6 повече от „блучеркиати“.

4121017

Ювентус успя частично да се реваншира на феновете си за разочароващата загуба с 0:1 при гостуването на Олимпиакос по-рано през седмицата в Шампионска лига. След като още през първата част срещу Палермо резултатът бе позитивен, след почивката Алегри си позволи да даде почивка на някои от футболистите си – Роберто Перейра игра до 53-ата минута, Андреа Пирло отстъпи мястото си на Пол Погба в 65-ата, а Карлос Тевес напусна в 80-ата за сметка на Себастиан Джовинко.

Алваро Мората, който бе предпочетен пред Фернандо Йоренте за партньор на Тевес срещу Олимпиакос, не взе участие в срещата. Джовинко можеше да ознаменува с гол краткия си престой на терена срещу Палермо, но в 88-ата минута нацели страничната греда с красив удар от около 20 метра.

Под ръководството на Андреа Страмачони Удинезе продължи възходящата си линия в Серия А този сезон и без особени проблеми надви Аталанта с 2:0, като реализира попаденията си още през първото полувреме.

4121018

Антонио Ди Натале за пети път се разписа през сезона, за да открие резултата още в 6-ата минута, а в 36-ата Сирил Черу покачи на 2:0. Така „зебрите“ се изравниха на трето място със Сампдория с по 16 точки и по-добра голова разлика от „блучеркиати“.

С късен обрат Дженоа разочарова домакина Киево и го надви с 2:1 в най-равностойния двубой от ранната неделна програма на 8-ия кръг в Калчото. През първото полувреме „летящите магаренца“ откриха чрез Ервин Зуканович в 36-ата минута, но в 77-ата бившият нападател на Ювентус и Милан Алесандро Матри успя да изравни (4-ти гол през сезона). Привлеченият от Каляри чилийски национал Маурисио Пиния вкара победния гол за „грифоните“ пет минути преди края на редовното време.

Дженоа е на седма позиция с 12 точки, докато Киево остава предпоследен с 4.